Pielgrzymka Gwiaździsta
Zapraszamy wszystkich parafian na pielrzymkę w obronie krzyża i telewizji Trwam.

Komunikat 1:
6 października 2012

w sprawie „W obronie Krzyża stanę” dotyczący Gwiaździstej Pielgrzymki z Podhala Orawy i Spisza i nie tylko
Nowy Targ - Sanktuarium w Ludźmierzu
 w dniu 13.10.202

1.      Cała Polska z uwagą śledzi, jakie świadectwo wiary zostanie dane podczas pielgrzymki „W obronie Krzyża stanę”. Po słowach bł. Jan Pawła II w Zakopanem „Na was zawsze można liczyć” przychodzi czas by dać w ten sposób wyraz wierności Krzyżowi Św. i Kościołowi. Oczekiwania są tym większe, że jedynie Podhale dało wyraz radości i miłości do bł. Papieża organizując „Operę Góralską Jan Paweł II na Podhalu”.
2.      Już w najbliższą sobotę o godz. 10.00 sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu do sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu wyruszamy w pielgrzymce wiary - będzie to publiczne przyznanie się do Chrystusa. Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosi 11.10.2012 - Rok Wiary - Ufamy, że wszyscy, którzy tylko mogą, wezmą w tej pielgrzymce udział. Pielgrzymka ze wszystkich parafii naszego rejonu . Będzie to nasze wyznanie wiary i wielka modlitwa za Kościół, Ojczyznę i wolność słowa.
3.       Pielgrzymi gromadzą się już od godz.9.00 na placu przy kościele NSPJ w Nowym Targu ul. Aleje Tysiąclecia 39. Autobusy pielgrzymi opuszczają przed MOKiem w Nowym Targu. Autobusy jadą na parking przy bazylice w Ludźmierzu.
4.      Pielgrzymi przynoszą ze sobą krzyż/ stosownej wielkości/ podpisany tabliczką informującą z której są parafii. Ten krzyż pozostanie w Ludźmierzu jako świadek wiary tejże parafii wspólnoty czy organizacji i jej pielgrzymki.
5.      Podpisy do KRRiT z żądaniem przyznania miejsca na multipleksie1 będzie można składać w Ludźmierzu. (chodzi o osoby, które jeszcze nie złożyły takiego podpisu, należy zabrać ze sobą dowód osobisty).
6.      Służby porządkowe będą ubrane w odpowiednie kamizelki.
7.      Jest też konieczność z uwagi na to, że wydzielono nam tylko jeden pas ruchu - niesienia sznura , po stronie środka jezdni.
8.      W zabezpieczeniu pielgrzymki będzie brała udział Policja Państwowa, Straż Miejska Nowy Targ, Straż Gminna,   Ochotnicza Straż Pożarna, i wolontariusze. Zebranie służb porządkowych we wtorek 9 października o godz. 20.00 w NSPJ w Nowym Targu.
9.       Zasadniczo będzie jeden baner, który będzie niesiony bezpośrednio za delegacjami parafii niosącymi Krzyż. Baner informujący o intencji naszej pielgrzymki ale inne znaki religijne, sztandary,  nie będą szkodzić świadectwu jakie chcemy dać przed światem   a może nawet go wzmocnią.

Zapraszają organizatorzy: Sanktuarium, Parafie Nowotarskie.

Szczegółowe informacje www.mbludzm.pl

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2110