VIII Kongres Misyjny Dzieci

W sobotę 8 czerwca Szaflary gościły uczestników VIII Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci. Przy pięknej pogodzie dzień ten przeżyło około 1400 dzieci wraz z opiekunami. Gościem szczególnym był ks. bp Jan Szkodoń, który pozdrowił i pobłogosławił wszystkich zebranych, a Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Infułaf Władysław Gasidło. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Wojciech Kościelniak - misjonarz pracujący ponad 20 lat w Tanzanii.Po Mszy św. było smacze spotkanie w kuchni misjonarza, zabawa fantowa i spotkania w grupach kongresowych. Około 14 .30 w kościele nastąpiło zakończenie Kongresu rozdanie nagród i błogosławieństwo na powrotną drogę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali to piękne i wielkie wydarzenie - Bóg zapłać!!!

fot. J.Krzysztofek

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2106