Różaniec

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W tym roku w szczególny sposób będziemy modlić się za rodziny.

Ojcu świętemu mocno leży na sercu wzmocnienie małżeństwa i rodziny. Dlatego zwołał do Rzymu Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów, które potrwa od 5 do 19 października. Zadany temat brzmi: „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Celem synodu jest przede wszystkim zdiagnozowanie sytuacji, nazwanie po imieniu trudności, zagrożeń i poszukanie ich przyczyn. Za rok na kolejnym synodalnym spotkaniu ma zostać wypracowana odpowiedź Kościoła, czyli propozycje konkretnych działań, rozwiązań. Papież w związku z tym prosi katolików o modlitwę.

Papież Franciszek w specjalnym liście prosił rodziny o modlitwę w tej intencji. W czasie naszych tegorocznych Nabożeństw Różańcowych będziemy chcieli modlić się rodzinnie za wstawiennictwem najmłodszych świętych, błogosławionych, sług i służebnic Bożych za nasze rodziny. Dzieci za mamę i tatę, mama i tata za swoje dzieci.

Każde dziecko, które będzie uczestniczyć w nabożeństwie otrzyma obrazek z wizerunkiem świętego oraz krótką modlitwę za rodzinę (każdego dnia inną). Obrazki dzieci będą przyklejać na dużą planszę, gdzie znajduje się tez miejsce na zdjęcie swojej rodziny.

Modlitwa papieża Franciszka do Świętej Rodziny

Jezu, Maryjo i Józefie,

w Was kontemplujemy

blask prawdziwej miłości,

do Was zwracamy się z ufnością.

uczyń także nasze rodziny

środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,

autentycznymi szkołami Ewangelii

i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu,

niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza

przemocy, zamknięcia i podziałów:

ktokolwiek został zraniony albo zgorszony,

niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

oby przyszły Synod Biskupów

mógł przywrócić wszystkim świadomość

sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,

jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie,

usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1777