Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

PIELGRZYMKA DO KALWARII PACŁAWSKIEJ

17-18 WRZEŚNIA 2016

1 DZIEŃ:

Wyjazd w godzinach porannych (około 6.00/7.00) w kierunku Nowego Sącza.

Postój w Dukli. Zwiedzanie z bratem zakonnikiem Sanktuarium Św. Jana z Dukli, podczas którego pielgrzymom zostanie przybliżona postać Św. Jana oraz historia sanktuarium. Dalej spacer pobliską puszczą do Pustelni Św. Jana, zabytkowego kościołka oraz cudownego źródełka.

W dalszej części dnia zwiedzanie Parku Miniatur Cerkwi w Myczkowcach (140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy) oraz spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Biblijno – Botanicznym. Znajdują się w nim makiety oraz rzeźby związane z opowieściami biblijnymi umieszczone w otoczeniu roślin rosnących na Bliskim Wschodzie i nie tylko.

Krótki postój w Lesku – gdzie zobaczymy m.in. synagogę, cmentarz żydowski, stary rynek. Następnie przejazd do Polańczyka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z pensjonatu, rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim.

Następnie przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej z cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Spotkanie z Ojcem Przewodnikiem, krótka historia świątyni. Msza święta, czas na indywidualną modlitwę.

Przejście wybranymi Dróżkami Kalwaryjskim. Kaplice kalwaryjskie obejmują: Dróżki Pana Jezusa - 28 stacji (wśród nich można wyodrębnić: Drogę Krzyżową - 14 stacji i Dróżki Matki Bożej - 16 stacji) oraz Dróżki Pogrzebu i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 14 stacji.

Wyjazd w drogę powrotną do Szaflar około 14.00. Przyjazd na miejsce w godzinach 20/21.

CENA 290,00

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

·        Transport autokarem,

·        Opłaty drogowe, parkingowe,

·        Opieka pilota/przewodnika,

·        Nocleg w ośrodku turystycznym (pokoje dwuosobowe)

·        Śniadanie i obiadokolacja,

·        Bilety wstępów do zwiedzanych miejsc,

·        Ubezpieczenie NNW

Uwaga:

1.      Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie – ostateczną kolejność ustala pilot/przewodnik

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1599