Szaflary - ŚDM

Szaflarzanie na ŚDM

22. młodych ludzi z Szaflar wraz z Księdzem Sebastianem udało się w czwartek 28 lipca do Krakowa, aby wziąć udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Z woli Ojca Świętego Franciszka właśnie to miasto, siedziba królów oraz dom licznych świętych, stało się na kilka dni duchową stolicą świata oraz młodych, którzy przybyli z ponad 180 krajów naszego globu.

Pielgrzymka szaflarzańskiej grupy rozpoczęła się od zbiórki na naszym Rynku. Następnie wraz z panem Grzegorzem Suskim udali się do krakowskiego Kurdwanowa, gdzie dzięki życzliwości ks. prałata Jana Mrowcy - proboszcza Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM (z przewodniczącym Adrianem Słowikiem) oraz pani Małgorzaty Strug-Zgrzywa mogli rozgościć się w pięknym salonie kosmetyczno-fryzjerskim, który na te kilka "eśdeemowych" dni stał się ich domem. Zaraz po przyjeździe na miejsce i po pozostawieniu bagaży udali się na Błonia, aby wziąć udział w ceremonii przywitania Ojca Świętego. Po skrupulatnym przeszukaniu przez funkcjonariuszy BOR-u, zajęli miejsca w sektorze v-ipowskim, zaraz przy samym ołtarzu, dzięki czemu mogli widzieć Ojca Świętego.

Drugiego dnia, również na Błoniach w sektorze umiejscowionym blisko ołtarza głównego, brali udział w przepięknej drodze krzyżowej, do której teksty rozważań napisał Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś, a całości towarzyszyła wzruszająca pantomima, która dopełniała słowo mówione.

Na trzeci dzień, w sobotę, wczesnym rankiem, najpierw autobusem, a potem dwie godziny pieszo - udali się na Campus Misericordiae, aby tam wśród setek tysięcy młodych ludzi (było ich ponad dwa miliony) wraz z Ojcem Świętym czuwać przy Jezusie Zmartwychwstałym wystawionym w olbrzymiej monstrancji, przy której rzesze młodych odmówiło wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po noclegu na świeżym powietrzu, pod gołym niebem, w czwarty, ostatni dzień pielgrzymki wzięli udział w Mszy Świętej Posłania, której przewodniczył Ojciec Święty. Po jej zakończeniu wrócili na Kurdwanów, spakowali się i przyjechali do Szaflar.

Jedna z osób należąca do Komitetu Organizacyjnego ŚDM powiedziała, że prawdziwym organizatorem tego wydarzenia był Jezus Chrystus. A papież Franciszek, zauważył na odchodne, że św. Jan Paweł II patrząc z okna w niebie na swój ukochany Kraków musi być szczęśliwy. I nasi pielgrzymi powrócili szczęśliwi z tych Świętych dni, umocnieni słowami Ojca Świętego!

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1899