Pielgrzymka do Włoch

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH W ROKU MIŁOSIERDZIA

30 WRZEŚNIA – 8 PAŹDZIERNIKA 2016

1 dzień – piątek (30 września 2016)

Wyjazd z Szaflar w kierunku Włoch w godzinach popołudniowych (około 15,00).

2 dzień – sobota

Śniadanie indywidualnie.

Naszą podróż po włoskiej ziemi rozpoczniemy od ORVIETO zielone serca Italii” - zwiedzanie miasta, w którym dla upamiętnienia Cudu Eucharystycznego z pobliskiej Bolseny, na polecenie papieża Urbana IV, wybudowano najpiękniejszą gotycką katedrę we Włoszech oraz ustanowiono święto Bożego Ciała. Krótki spacer i zwiedzanie katedry, w której przechowywany jest korporał. Msza św. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja.

3 dzień - niedziela

RZYM – udział w nabożeństwie Anioł Pański, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Most Aniołów, Piazza Navona, Panteon, Fontana di Trevi, Kapitol, Colosseum, Bazylika św. Jana na Lateranie. Msza św. w Rzymie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

4 dzień - poniedziałek

Po śniadaniu przejazd do MENTORELLA -  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (prowadzone przez polskich księży). Mentorella położona w górach Prenestyńskich w odległości 50 km od Rzymu była ulubionym miejscem pielgrzymkowym kard. Karola Wojtyły z czasów jego biskupich wizyt w Rzymie. Msza św.

Następnie przejazd do NEAPOLU– tura objazdowa – Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, Galeria Umberta I, Katedra św. Januarego – patrona miasta. Czas wolny na Piazza Plebiscito ze wspaniałym widokiem na Wezuwiusz i Zatokę Neapolitańską. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

5 dzień – wtorek

W tym dniu odwiedzimy malownicze POMPEJE – antyczne miasto zasypane przez materiał wulkaniczny po wybuchu Wezywiusza w 79 r. n.e., nawiedzenie Bazyliki MB Różańcowej.

A następnie udamy się do PIETRELCINA – miasteczka, gdzie urodził się św. Ojciec Pio.

Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja.

6 dzień - środa

Po śniadaniu zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO - miejsca, gdzie żył i zmarł Św. Ojciec Pio - grób Ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga Krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu. Msza św.

Po południu przejazd do MONTE SANT ANGELO – grota św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

7 dzień - czwartek

W tym dniu udamy się do LANCIANO – Miejsce Cudu Eucharystycznego. Następnie nawiedzimy Sanktuarium św. Rity – patronki spraw beznadziejnych w CASCIA oraz odwiedzimy miasto NURSJA w którym urodził się św. Benedykt Patron Europy. Nocleg na Riwierze Adriatyckiej. Obiadokolacja.

8 dzień - piątek

Po śniadaniu przejazd do WENECJI – Bazylika św. Marka Ewangelisty, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Campanila, Most Rialto. Msza św. Czas wolny na kolację (indywidualnie). Pożegnanie z Wenecją i wyjazd w kierunku Polski.

9 dzień – sobota (8 października 2016)

Powrót do Szaflar w godzinach przedpołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA 1250,00 ZŁ i 140,00 EURO

ŚWIADCZENIA W CENIE:

·        Transport autokarem,

·        Opłaty drogowe, parkingowe, wjazdowe,

·        Opieka pilota wycieczki,

·        Zakwaterowanie – 6 noclegów w obiektach o standardzie turystycznym,

·        Wyżywienie: - 6 śniadań i 6 obiadokolacji,

·        Usługi lokalnych przewodników,

·        Bilety wstępów do zwiedzanych miejsce,

·        Bilety na komunikację miejską,

·        Zestaw słuchawkowy AudioGuide,