11 listopada 2016 - 98 rocznica odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016 r. o godzinie 9.00 odbyła się w naszej parafii uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. prof. Janusz Mastalski. We Mszy Św. wzięły udział poczty sztandarowe: OSP Szaflary i OSP Bór, Związku Podhalan, Polskiego Stronnictwa Ludowego Ludowego Klubu Sportowego, Szkoły w Szaflarach i Drużyny Harcerskiej. Podczas kazania ks. profesor wskazał na umiłowanie Ojczyzny przez pryzmat naszej Małej Ojczyzny w której żyjemy i dla dobra której kultywujemy lokalne tradycje, budujemy wzajemne relacje i udzielamy sobie wzajemnego wsparcia. Odwołał się do działalności naszych szaflarskich organizacji: Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej i Drużyny Harcerskiej, które przez swoje działania pokazują różne oblicza patriotyzmu: poszanowanie kultury i tradycji góralskiej, służbę dla lokalnej społeczności oraz wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotycznym. Po Mszy miała miejsce wspólna modlitwa za Ojczyznę, która poprowadził na szaflarskim rynku ks. proboszcz Andrzej Kamiński. Po modlitwie nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Augustyna Suskiego przez delegacje. Wiązankę w imieniu Gminy Szaflary oraz społeczności gminnej złożyli uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach a wiązankę w imieniu organizacji lokalnych Prezes Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach – p. Jadwiga Stanek, Wiceprezes OSP w Szaflarach – Wojciech Mucha oraz Dyrektor ZSPiG w Szaflarach – p. Iwona Lesner. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych: Sekretarz Gminy – Alicja Garbacz, Przewodniczący Rady Gminy Szaflary – Stanisław Wąsik oraz radni. Nad przebiegiem uroczystości na rynku czuwali Prezes OSP p. Władysław Migiel i Drużynowy Radosław Fiedler.

fot.B.Szlęk                                                                                                                 Radosław Fiedler

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2190