Pielgrzymka do Lichenia i Wrocławia

W  dniach 11-12 listopada 2016 Szaflarscy parafianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i Gidelskiej oraz Wrocławia.

W piątek wczesnych godzinach porannych wyruszyliśmy z rynku w Szaflarach do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Na miejscu zostaliśmy oprowadzeni  przez o. Stanisława.  Wysłuchaliśmy historii tego miejsca. Po modlitwie udaliśmy się w dalszą podróż do Lichenia.

W Licheniu oczekiwała na nas zimowa aura. Od godziny 14.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie sanktuarium po której oprowadzała nas pani przewodnik. Uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia w Bazylice.  Oprócz monumentalnej bazyliki zwiedziliśmy pozostałe obiekty znajdujące się na terytorium sanktuarium min.  Golgotę, kościół św. Doroty, kaplica św. Krzyża. Dzień zakończyliśmy uczestnicząc we Mszy św. sprawowanej przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej.

W sobotę po porannej Mszy św. udaliśmy się do Lasku Grąblińskiego, gdzie miało miejsce objawienia się Matki Bożej pasterzowi Władysławowi Sikatce. Żegnając Licheń udaliśmy się do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe z obrazem Panoramy Racławickiej. Malowidło zrobiło wielkie wrażenia na wszystkich uczestnikach. Kolejnym punktem programu było wieczorne zwiedzanie Wrocławia  z przewodnikiem.  Począwszy od Ostrowa Tumskiego spacerowaliśmy aż do Starego Rynku, gdzie zakończyliśmy zwiedzanie i udaliśmy się w drogę powrotną do Szaflar.

fot.K.Krzysztofek                                                                                                   ks. Jacek Kucz

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2110