Szaflarzańskie kolędowanie

W dniu 29 stycznia o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy V Szaflarzańskie Kolędowanie dla uczennicy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach, chorej na mukowiscydozę Pauliny. W kolędowaniu wzięli udział:

Zespół „Milusioki” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowym Targu – Kierownik Renata Knap

Przedszkolaki z Przedszkola pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów

Schola „Gaudenti” prowadzące s. Agnieszka i s. Lilia

„Kabatinki” działający przy ZSPiG w Szaflarach prowadząca Agnieszka Zając

Chór Parafialny w Szaflarach prowadząca s. Kamila

Zespół Młodzieżowy GCKP i T w Szaflarach prowadzący Piotr Urzędowski

Dzieci z Ogniska Misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej w Borze prowadząca s. Renata

Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Saflarzanie” działający przy ZSPiG w Szaflarach kierownik Sara Król-Łęgowska, Paweł Łojasik muzyka góralska pod kierownictwem Bartłomieja Fatli

W zbieraniu środków pomagali przez cały dzień (po wszystkich Mszach i podczas koncertu) harcerze z VIII Podhalańskiej Drużyny Wielopoziomowej im. A. Suskiego z Szaflar. Koncert poprowadziła Marta Zagórska. Wszystkie występujące dzieci otrzymały w podziękowaniu za włożoną pracę - czekolady które rozdali prezes i wiceprezes Związku Podhalan – Jadwiga Stanek i Jan Sieczka.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom tegorocznego Kolędowania dla Paulinki. Zebranymi środkami będzie dysponować Rada Rodziców ZSPiG w Szaflarach której przedstawiciele w składzie: Zofia Mrugała i Katarzyna Krauzowicz przeliczyli kwotę i będą  czuwały nad systematyczna, całoroczna pomocą dla uczennicy.

Już dzisiaj zapraszamy na VI Szaflarzańskie Kolędowanie w 2018 roku.

Radosław Fiedler

Zdjęcia :Jan Krzysztofek