Odblaskowy Różaniec

Październik jest miesiącem modlitw różańcowych. W czasie ostatniego dnia różańca, czyli 31.10.2017r., odbył się Odblaskowy Różaniec, który został wspólnie zorganizowany przez Parafię

pw. św. Andrzeja, Ochotniczą Straż Pożarną, Związek Podhalan w Szaflarach oraz harcerzy.

Podczas jesiennych dni mrok szybko nas zaskakuje, więc musimy ze zdwojoną uwagą uważać
na siebie i innych. W tym dniu każde dziecko przyszło do kościoła w odblaskach. Ten, kto nie miał żadnego elementu odblaskowego mógł go otrzymać i wrócić bezpiecznie do domu, a ciemność nie była już dla niego taka straszna.

Po nabożeństwie różańcowym na każde dziecko czekała niespodzianka - kociołek harcerski pełen słodyczy. Oprócz tego, dla tych, którzy systematycznie uczęszczali na codzienną modlitwę, czekały odblaskowe różańce, które wykonały siostry Pasterzanki.

W kolejnym dniu, czyli 1 listopada na cmentarzu o godzinie 1900 odbył się różaniec za zmarłych. Harcerze zadbali o to, żeby nastrój w tym dniu był bardziej dostojny. Wśród kolorowych blasków palących się zniczy, można było zauważyć sylwetki harcerzy z karabinami, pełniącymi wartę przy pomniku poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej. Oprócz tego ksiądz wikary przygotował rozważania tajemnic chwalebnych różańca, które odczytywali harcerze i razem ze wspólnotą parafialną odmówiliśmy dziesiątki różańca.

Niech cytat: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć” pozostanie w naszym sercu nie tylko
w październiku, ale też przez cały rok.

Izabela Ciszek

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1877