Kolędnicy Misyjni

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w wielkie dzieło misyjne całego Kościoła – w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych, pod patronatem Papieskiego dzieła misyjnego dzieci. Podczas Mszy Świętej w Święto Świętego Szczepana (26.XII.2017r) otrzymały Boże błogosławieństwo przez pośrednictwo Księdza Proboszcza Kazimierza. Wcześniej przygotowały krótka scenkę przeplataną śpiewem kolęd. Dzieci kolędowały w sześciu grupach (cztery w Szaflarach i dwie w Borze).W Szkole kolędowały w klasach, w kolorowych strojach z gwiazdą i skarbonką. Informowały swoich kolegów o problemach rówieśników szczególnie w Syrii i w Libanie. Każdy otrzymał pamiątkę kolędniczą i wybrał dla siebie kolorową karteczkę, na której był wymieniony dla niego urząd i zadanie od Pana Jezusa na dany rok. Była to miła niespodzianka.

Zebrany datek – ofiary zostały przekazane do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie i w Krakowie.

Bogu niech będą dzięki za wspólny błogosławiony czas dzielenia się wiarą i dziękczynienia Bogu.

s. Helena i s. Renata

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1892