Pielgrzymka do Fatimy 17-23 Maja 2019


 FATIMA - PIELGRZYMKA LOTNICZA

 

17 maja 2018 (piątek)

Poranna msza św. Wyjazd z Szaflar około godziny 7,30. Przejazd na lotnisko do Krakowa. Odprawa i wylot z Krakowa do Portugali. Po odebraniu bagaży rozpoczynamy zwiedzanie:

 

Sanktuarium Bom Jesus Dos Monte (Dobry Jezus z Góry) – drugie po Fatimie najczęściej odwiedzane sanktuarium Portugalii. Sanktuarium Maryjne w Sameiro – miejsce, które w 1982 roku odwiedził papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Portugalii. Obiadokolacja i nocleg w Sameiro.

 

18 maja 2019 (sobota)

Po śniadaniu przejazd do Porto – drugie co do wielkości miasto Portugali, słynące ze wspaniałych win. Zwiedzanie: most Ponte Luis I, dzielnicy Ribeira wpisana na listę UNESCO, katedra Sé do Porto, kościół de Santa Clara.

Następnie przejazd do Aveiro, największego portu w Portugalii w czasie średniowiecza. Miasteczko poprzecinane labiryntem kanałów przypomina włoską Wenecję.

Przejazd na nocleg do Fatimy

 

19 maja 2019 (niedziela)

Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego - Kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień, Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Udział w drodze krzyżowej, miejsce objawień Anioła Pokoju. Wioska Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji.

Po zwiedzaniu powrót do Fatimy. Czas na prywatną modlitwę oraz możliwość udziału w nabożeństwie. Kolacja. Wieczorem różaniec i procesja ze świecami.

 

20 maja 2019 (poniedziałek)

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Batalha – gdzie zwiedzimy klasztor Matki Bożej Zwycięskiej, w którym pochowani są portugalscy władcy (UNESCO). Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Poznamy tam również historię pięknej lecz tragicznej miłości króla Pedro I i Ines del Castro.

Wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego. Dla chętnych odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu w Fatimie na kolację, następnie różaniec i procesja ze świecami,

 

21 maja 2019 (wtorek)

Po śniadaniu wyjazd do dawnej stolicy kraju - miejscowości Coimbra. Miasteczko to uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Portugalii. Zobaczymy jeden z najstarszych i wciąż działających uniwersytetów na świecie, Starą Katedrę, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplicę w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja.

Po południu przyjazd do Fatimy, czas na modlitwę, indywidualne spacery. Wieczorem kolacja i nabożeństwo różańcowe.

 

22 maja 2019 (środa)

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Coba da Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy, wspaniała panorama Atlantyku. Następnie Lizbona – zwiedzanie Katedra Lizbońska, kościół Św. Antoniego Padewskiego - stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego, Opactwo Hieronimitów z sarkofagiem Vasco da Gamy, Pomnik odkryć geograficznych nad brzegiem rzeki Tag, Wieża Belem.

 

Wylot do Polski w godzinach wieczornych, lądowanie w Katowicach. Transfer autokarem do Szaflar. Orientacyjna godzina przyjazdu do Szaflar około 6 rano 23 maja 2019 r. (czwartek) Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 3400,00 ZŁ + 110 euro (dla 40 uczestników pełnopłatnych)

CENA: 3500,00 ZŁ + 120 euro (dla 35 uczestników pełnopłatnych)

CENA: 3600,00 ZŁ + 120 euro (dla 30 uczestników pełnopłatnych)

 

ZAPISY FIRST MINUTE DO 16 GRUDNIA 2018. ZNIŻKA 100 ZŁ!

Spotkanie na którym można się zapisać i wpłacić zaliczkę  uzyskać informacje  odbędzie się 16 grudnia 2018r.( niedziela) po Mszy św. wieczornej około 18.45 na plebanii.

ZALICZKA 1200 ZŁOTYCH

 

Cena zawiera:

§  przelot Kraków - Porto z małym bagażem podręcznym (wymiar 40x20x25 cm) i 10 kg bagażem rejestrowanym

§  przelot Lizbona – Katowice z małym bagażem podręcznym (wymiar 40x20x25 cm) i 10 kg bagażem rejestrowanym

§  przejazdy po Portugalii komfortowym autobusem,

§  przejazd na trasie Szaflary – lotnisko, lotnisko - Szaflary

§  5 noclegów w hotelach, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

§  5 śniadań, 5 kolacji,

§  opieka pilota wycieczki/przewodnika

§  bilety wstępów,

§  ubezpieczenie KL/NNW,

§  realizacja programu wg oferty,

§  obowiązkowa składka na TFG

Cena nie zawiera:

·         napojów do kolacji

·         ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (500 zł),

·         ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego 20 kg (cena około 300-400 zł, możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),

·         dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w Pielgrzymce do Portugalii, które musi zostać wykupione w dniu zawarcia umowy i wpłacenia zaliczki

·         dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych (można dodać na tydzień przed wyjazdem)

·         dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (120 zł / os. za lot w dwie strony). Bez dopłaty miejsca są przydzielane losowo,

·         wydatków prywatnych

KAŻDY UCZESTNIK WYJAZDU MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE I BĘDZIE DOSTOSOWANA DO GODZIN PRZELOTÓW. OSTATECZNE POTWIERDZENIE PROGRAMU PO ZAKUPIE BILETÓW LOTNICZYCH.

Szczegółowe informację pod numerem telefonu 691277944.


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1934© MATinternet 1999-2022 / Zakopane / Powered by ANTCms