Parafialne Święto Rodziny 2010

Jak każdego roku, tak i w tym, zebraliśmy się na placu zabaw, aby wziąć udział w "Parafialnym Święcie Rodziny". Choć nazwa fetsynu pojawiła się po raz pierwszy, to jednak idea wspólnej zabawy w gronie rodziny parafialnej jest już od kilku lat. W tym roku radością dla wszystkich był fakt, że tak wiele osób przybyło na festyn.

W niedzielę (13 czerwca) odbył sią festyn, który nazwaliśmy „Parafialnym Świętem Rodziny”. Chcieliśmy w tym dniu dać świadectwo tego, że jesteśmy razem, tworząc jedną rodzinę parafialną.

Festyn rozpoczęliśmy o godz. 14.00 widowiskiem zatytułowanym „Idzie o honor”. Przedstawiła je dla nas grupa młodzieży, którą widzieliśmy już w wielkopostnym spektaklu „Mój Chrystus połamany”. Wystąpili również "Mali Szaflarzanie" z przedstawieniem "Nase zobowecki". Muzyczną oprawę festynu poprowadził zespół „Śvist”.

W czasie trwania festynu był też czas na zmagania w przeciąganiu liny, grę w badmintona oraz w wyścigach w workach. Specjalną konkurencją dla Pań była możliwość wykazania się w zabawie na najsprawniejszą mistrzynię plecenia na drutach. Mistrzyni otrzymała "złotą skarpetkę". Dzieci świetnie bawiły się przy kolorowej chuście oraz w "dwa ognie".

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu "Parafialnego Święta Rodziny".

fot.: xag, mdz
Zdjęcie 1