15.09.2019r.

24   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej na Ranisberg za to uczczenie i adorację krzyża. To też znak wierności dla tradycji i wiary przodków, którzy ten krzyż wznieśli. Dziękujemy pracownikom gminy za przygotowanie miejsca modlitwy.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

·       W środę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski, a także dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy młodzież i dzieci na poświęcenie przyborów szkolnych (wystarczy jeden element) na mszy o godz. 18.00. W trwającym 8 Tygodniu Wychowania to szczególna modlitwa o błogosławieństwo w misji formowania nowego pokolenia. Po mszy spotkanie na plebani rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.

·       W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy.

·       W sobotę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

·       Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża M B Kalwaryjskiej. Zelatorka p. Barbara Gil. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·       W piątek po wieczornej Mszy Św. do Bożej Zagrody zapraszamy młodzież naszej parafii na pierwsze w tym roku spotkanie grupy młodzieżowej.

·       W sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zaproszenie kierujemy do wszystkich chłopców po I Komunii Św.

·       W najbliższą niedzielę 22.09 będziemy gościć ks. Franciszka Gruszkę proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Krakowie, która buduje nową świątynię. Nasz dekanat wspiera to dzieło. Prosimy o solidarną ofiarność.

·       Po mszach można też będzie nabyć książkę bardzo pomocną w częstej lekturze Pisma Świętego. Jest to wydana przez Towarzystwo Św. Pawła Ewangelia 2020 z tekstami przeznaczonymi do czytania na każdy dzień.

·       Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy tam min. artykuły o zasadach wychowania religijnego.

·       Wójt Gminy, Centrum Kultury, Koło Gospodyń i Straż Pożarna zapraszają na I Kulinarne Potyczki Kół Gospodyń 22.09 o godzinie 15.00 na Błoniach Szaflarzańskich. W programie degustacje, zabawy dla dzieci i występ zespołu. Zapraszamy także młodzież i dorosłych zainteresowanych nowopowstałym zespołem góralskim na spotkanie informacyjne 20.09 (piątek) w Szkole Podstawowej w Maruszynie Dolnej o godzinie 19.30.

·       23.09 o godzinie 19.00 w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie na które zaprasza Wójt Gminy oraz Sołtys Szaflar. Celem zebrania jest omówienie bieżących spraw, realizacja budżetu sołectw i informacja nt. programu Czyste Powietrze, oraz projektu sieci geotermalnej i sieci gazowej.

·       Legalizacja gaśnic w czwartek 0d8.00 d0 16.00 na rynku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 227449