29.03.2020r.

5  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

·        Dziękujemy wszystkim za odpowiedzialne traktowanie zasad kwarantanny w czasie pandemii. Zachowując obowiązujące zasady pragniemy umożliwić wszystkim możliwość komunii świętej. Kapłani z Ciałem Chrystusa dotrą do naszych domów i udzielą komunii nie wchodząc do domów np. przed bramką wejściową. Wyjątkiem jest jedynie komunia dla chorych obłożnie. Przygotowaniem do komunii jest wcześniejszy udział w transmisji mszy. Komunię przyjmujemy na rękę w postawie stojącej. Już w domu możemy klęcząc kontynuować modlitwę. Warunki pogodowe mogą utrudnić dotarcie zatem prosimy o cierpliwość. Osoby chore, zainfekowane, bojące się wyjścia na zewnątrz lub zarażenia zachęcamy by korzystały z dyspensy naszego Arcybiskupa i przyjmowały komunię duchowo.  W związku z tym nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek.

Obejście całej parafii zajmie nam około 3 dni.

29.03 Niedziela

1. rejon: Osiedle Nowe, Podlubelki i część ul. A. Suskiego Rynku.

2. rejon: ul. Polna, Prezydenta Kaczorowskiego, Pod Górą, Kościelna.

1. rejon: ulice Ogrodowa, Rola Galicowa, Szkolna.

2. rejon: ulice 75 Lecia, Na Potoczku, Krzywa, Suskiego cd. do mostu.

4.04 Sobota

10.00  Bór (jak w czasie kolędy)

14.00 Pitoniówka i Maruszyna.

Plan na następną niedzielę w późniejszych ogłoszeniach.

·       Zachęcamy do łączenia się za pomocą Internetu z modlitwą w kościele parafialnym. Wszystkie modlitwy są transmitowane. Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę i adorację. Możemy  zapisywać intencje do modlitwy zwłaszcza nowennowej.  Jest też wystawiony plan adoracji dla osób, które mogą zdeklarować pół godziny modlitwy. Nadal istnieje możliwość spowiedzi indywidualnej codziennie od 15 do 16 i od 17 do 18. Miejscem spowiedzi jest sala w punkcie terapeutycznym wejście przy kaplicy pogrzebowej. Nie będzie spowiedzi ogólnej przed świętami.

·       Jest nowy numer Owczarni, który skupia się wokół tematów uzależnień oraz tego jak sobie z nimi radzić. Do nabycia w kościele.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 248866