Ogłoszenia duszpasterskie                        23.09.2018r.

25   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny:

Dziś przypada wspomnienie św. Ojca Pio

W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W piątek święto św. Wacława męczennika patrona katedry na Wawelu..

W sobotę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Wyjazd na modlitwę do kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie 27 września o godzinie 19.30 z rynku.

Na spotkanie Rady Parafialnej zapraszamy w środę 26 września po mszy wieczornej.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę 29.09 o godzinie 10.00 w kościele. Klasy 8 i 3 gimnazjum mają spotkania w tym tygodniu w swoich grupach. W piątek 28.09 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19.00. na plebanii.

Spotkanie wspólnoty św. Józefa w środę po mszy wieczornej.

W środę  modlitwę różańcową prosimy by prowadziła róża Rity. Zelatorka p. Krystyna Gał. Nasze prośby i podziękowania można składać przez ich zapisanie. Modlimy się w tych intencjach w czasie Nowenny do Madonny Szaflarskiej. W każdą środę na mszy porannej przez litanię do św. Józefa powierzamy intencje składane za Jego wstawiennictwem. W tygodniu spowiadamy pół godziny przed każdą mszą.

Dziękujemy za ofiary dla odbudowy spalonego w czerwcu domu na ulicy Podlubelki. Zebrano 2769 złotych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy tam aktualne artykuły o tajemnicy czyśćca i o wartości modlitwy za kapłanów. Jest także do nabycia jednorazowe wydanie gazety przybliżające ważne rocznice tego roku: 100-tną odzyskania niepodległości i 40-tą wyboru św. Jana Pawła II na papieża. Za tydzień będzie do nabycia nasze parafialne pismo Owczarnia.

Wójt Gminy i Ośrodek Pomocy Społecznej w Szaflarach zapraszają szczególnie rodziców na spotkanie o zapobieganiu i eliminowaniu różnych form przemocy wobec dzieci. Spotkanie poprowadzi sędzia Anna Maria Wesołowska w dniu 25 września we wtorek o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Skrzypnem ul. Św. Królowej Jadwigi 128.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Magulską.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 196181