Służba Liturgiczna - ministranci i lektorzy

Wydarzenia w naszej wspólnocie Służby Liturgicznej (2011/2012):

18 listopada - Podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Poroninie, dwunastu chłopców z naszej parafii, przyjęło błogosławieństwo do posługi lektora. Uroczystości przewodniczył ks. dziekan Franciszek Juchas. Nowymi lektorami zostali: Bartłomiej Kalata, Paweł Koza, Jan Strama, Mateusz Lańda, Andrzej Długosz, Wojciech Hajnos, Wojciech Jarząbek, Michał Gil, Jakub Długosz, Mateusz Magiera, Józef Rusnak, Piotr Przywoźny.

19 listopada - W hali sportowej w Białym Dunajcu odbył się dekanalny etap Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w piłkę nożną. Ministranci i lektorzy naszej parafii wzięli udział w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum (dwie drużyny) oraz szkoła ponadgimnazjalna. Największe podziękowania za wspaniałą grę oraz gratulacje należą się najmłodszym chłopcom, którzy zwyciężyli w swojej kategorii i będą reprezentować dekanat Biały Dunajec w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 21 stycznia 2012 r.

20 listopada - W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do grona ministrantów zostali przyjęci: Michał Gut, Maciej Łukaszczyk, Maciej Gil, Bartek Mida.

30 listopada - Naszą parafię z wizytacją kanoniczną nawiedził ks. bp Jan Zając. W popołudniowym spotkaniu z ministrantami i lektorami, biskup Jan podziękował chłopcom za wierną służbę przy ołtarzu oraz udzielił im indywidualnego błogosławieństwa.

21 stycznia - Ministranci z najmłodszej grupy wiekowej (szkoła podstawowa) wzięli udział w podhalańskich eliminacjach Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową. Chłopcy, reprezentując dekanat Biały Dunajec, spisali się wyśmienicie :) Choć początek turnieju nie zapowiadał takiego rozwoju, to jednak końcówka przyniosła wiele emocji. W decydującym finale ministranci przegrali z drużyną Służby Liturgicznej z Zakopanego - Chramcówek. Przegrana finału jest zawsze trudnym doświadczeniem, ale dziękujemy naszym chłopcom za wspaniałą postawę, a ministrantom z Chramcówek życzymy powodzenia w eliminacjach diecezjalnych, które odbędą się w marcu.

5 lipiec - W pierwszym tygodniu wakacji ministranci oraz lektorzy wybrali się do szaflarskiej "Zadymy" na kręgle. Dwie godziny gry sprawiły radość wszystkim uczestnikom.

fot.: xag, M. Łaś, W. Lubelski, ks. A. Zych, mdz

Nowi lektorzy