Grupa młodzieżowa - historia i codzienność

Ciężko jest podać jedną i dokładną datę powstania grupy. Formowanie jej zaczęło się wraz z przybyciem do naszej parafii ks. Adama Garlacza w 2006 roku, który w szafarskiej młodzieży dostrzegł (i ciągle zauważa) te dobre strony. Tak naprawdę grupa ujawniła swoje istnienie podczas otwarcia Parafialnego Placu Zabaw (1 czerwca 2007 r.), kiedy to pomagała w zorganizowaniu festynu rodzin. Od tamtej pory chętnie angażuje się w pomoc tworzenia każdego większego przedsięwzięcia w parafii (Dekanalny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, Dzień Dziecka, Żywa Szopka, Turniej Piłki Siatkowej). Na tym jednak jej działalność się nie kończy. Celem istnienia grupy jest nie tylko wspólne spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim ewangelizacja. Na spotkaniach, które odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w salce na plebanii, staramy się pogłębiać swoją wiarę, chociażby na przykład poprzez czytanie Pisma Świętego, wspólną modlitwę, zapoznawanie się z życiorysami świętych, jak również dyskusje na nurtujące nas tematy, oglądanie filmów, śpiew piosenek i wiele, wiele więcej.
     Pielgrzymowaliśmy także do różnych miejsc. Uczestniczyliśmy dwukrotnie w spotkaniu młodzieży na Lednicy. Nasze wyprawy poza granicę Szaflar to również wycieczki rowerowe, wyjazdy do kina, wędrówki górskimi szlakami. Grupę tworzy młodzież naszej parafii, a przewodniczy jej ks. Adam Garlacz. Dołączyć do nas może każdy, kto tylko ukończył 3 klasę gimnazjum i pragnie tak jak my aktywnie zaangażować się w życie szafarskiej wspólnoty, mile spędzić czas a przy tym rozwijać swą wiarę.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 55942