15.12.2019r.

3  NIEDZIELA  ADWENTU

·        W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach. Niech ta ważna intencja zachęci do udziału w mszy roratniej codziennie oprócz niedziel o 18.00 w Borze o 16.30. To ostatni tydzień by wejść na duchową drogę przygotowania do świąt.

·        Boże Narodzenie ma się dokonać w naszym sercu i życiu. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty sobotę 21.12 w godzinach od 15.00 do 18.00. Będzie wielu spowiedników dlatego prosimy nie odkładać spowiedzi na później w atmosferze nerwowości i pośpiechu. Brak przygotowania do spowiedzi i właściwego czasu jest jednym z powodów  zaniku poczucia grzechu.

·         W czwartek 19.12 ks. Dariusz obchodzi dzień imienin. Zapraszamy do modlitwy w Jego intencji na mszy wieczornej z życzeniami aby Dobry Pasterz, który Go powołał do kapłaństwa otaczał w każdym dniu miłością i prowadził natchnieniami Swego Ducha.

·        Różaniec przed środowa nowenna o 17.45 prosimy by poprowadziła róża M B Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·        Harcerze z Szaflar pragną podziękować z całego serca wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich, siostrom Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza i księżom. Otrzymana od Państwa kwota wyniosła 3 tys. zł i 1 euro.

·        W przyszłą Niedziele będzie rozprowadzana Owczarnia, nasz kwartalnik parafialny. W numerze min o tym jak przygotować dzieci do świąt, postanowienia noworoczne i zniesienie wiz do USA. Oprócz tego kilka przepisów na świąteczny stół i rozpiska tegorocznej kolędy.

·        Dzisiaj po mszach rozprowadzamy opłatki wigilijne. Ofiara jest przeznaczona na całoroczne utrzymanie czystości w naszej świątyni. Są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zaś przedszkole im. Aniołów Stróżów przygotowało do nabycia stroiki i ozdoby świąteczne.

·        Żywność dl potrzebujących będziemy rozdawać w poniedziałek po roratach na plebanii od strony kaplicy pogrzebowej.

·        W ostatnim czasie z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Helenę Drabik, Annę Gut, Ottavio Cappellanti, Jana Suskiego.

·         Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą, która rodzi się ze słowa, także tego czytanego.

·        Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 236299