Ogłoszenia duszpasterskie             14.04.2019r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który prowadzi do najważniejszej celebracji roku liturgicznego: Świętego Triduum Paschalnego. Szczegółowy plan znajdziemy w parafialnym piśmie Owczarnia i gablocie. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie ma mszy porannych. Najważniejsze wydarzenia Triduum: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Komunię Świętą przyjmiemy pod postacią chleba i wina. Adoracja w Ciemnicy do 21.30 i od 7.00 rano. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 15.00 wraz z pierwszym dniem Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i o 22.00, w Borze o 10.00. Plan całonocnej adoracji przy Bożym Grobie w naszym piśmie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły nie tylko od mięsa ale od ilości pokarmu bez możliwości dyspensy. Zachęcamy do zachowania tradycji postu w Wielką Sobotę do wieczornej Wigilii Paschalnej.  W sobotę święcenia pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, w Borze o 10.30. Adoracja dzieci po święceniu o 12.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i drugi dzień Nowenny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczynamy o 19.00. Późniejsza godzina jest spełnieniem ważnej zasady liturgicznej o odprawianiu Wigilii Paschalnej po zachodzie słońca.  Uroczysta procesja rezurekcyjna i msza święta w Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00. Zachęcamy do udziału w strojach góralskich.  Spowiedź w Borze w poniedziałek o godz. 19.00

Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17.00 oraz na  tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami Szaflar o 19.00. W tym roku idziemy ulicą Roli Galicowej od P. Makuch, Szkolną, Ruchu Ludowego, Krzywą do Rynku. Nasz udział będzie znakiem pójścia za Jezusem drogami życia i modlitwą za Kościół.  Nie ma Drogi Krzyżowej po sumie.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża M. B. Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik. Szczególną formą modlitwy jest pisemne powierzanie naszych intencji odczytywanych na nowennie.

W Wielki Czwartek o godz. 8.00 ministranci i schola udaje się na Mszę Krzyżma do Łagiewnik.

W tym tygodniu kancelaria nieczynna.

Wójt Gminy Szaflary informuje, że 16.04 tj. we wtorek od godz.9.00 będą przy budynku Gminy rozdawane sadzonki jabłoni dla tych, którzy wcześniej zgłosili taką potrzebę.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której znajdziemy bogatą refleksję nad zbliżającymi się świętami.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 213590