18.01.2020r.

2  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Od 18 do 25.01 trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (Dz 28,2) Podział między chrześcijanami jest jedną z wielkich ran  Kościoła, które tylko Bóg może uleczyć. Modlimy się w tej intencji szczególnie w Godzinie Miłosierdzia i na zakończenie adoracji przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Udział w tej modlitwie jest związany z darem odpustu.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       We wtorek wspomnienie św. Agnieszki męczennicy.

·       W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.

·       W sobotę 25.01 święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

·       Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża św. Rity. Zelatorka p. Krystyna Gał. Cieszymy się z powstania nowej róży pod patronatem św. Joanny Beretty Molli lekarki i matki, która oddała życie za swoje dziecko. Szczególną intencją tej róży jest właśnie modlitwa za dzieci. To zaproszenie i przypomnienie dla wszystkich rodziców by odnaleźli wielką moc i rolę  modlitwy za dzieci. Intencje modlitwy nowenny do Madonny Szaflarskiej możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·       Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę odwiedzając blisko 900 rodzin naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i cierpliwe oczekiwanie. Ufamy, że wspólna modlitwa i kapłańskie błogosławieństwo wniesie do naszych domów i rodzin światło Bożej Miłości. Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.

·       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy tam artykuły o duchowości adoracji.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 240973