Ogłoszenia duszpasterskie                                 14.10.2018r.

We wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

W czwartek św. Św. Łukasza, Ewangelisty patrona służby zdrowia

W sobotę uroczystość Św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. W Borze różaniec o 16.45. (W październiku msze w soboty o 16.30.) Cieszy, że wielu z nas uczestniczy w tej: „kontemplacji piękna oblicza Chrystusa i w doświadczeniu głębi Jego miłości.” Dziękujemy tym rodzicom, którzy troszczą się by dać dzieciom i młodzieży najcenniejsze doświadczenie bliskości Boga.  Wszystkich jeszcze raz zapraszamy do różańcowej szkoły, w której nauczycielem jest Maryja.

Zapraszamy na Koncert Patriotyczny organizowany przez Gminę Szaflary i objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości: „Śpiewem i słowem w darze Tym, co o wolność walczyli.” To jedno z ważnych wydarzeń świętowania daru wolnej Ojczyzny. Miłość do Ojczyzny zawsze rodziła się z żywej wspólnoty wiary w Boga. Koncert odbędzie się w naszym kościele dziś o godzinie 13.00.

Dzisiejsza niedziela to XVIII Dzień Papieski. Dziękując Bogu za dar św. Jana Pawła II, za wszystko co nam przez Jego pośrednictwo dawał i nadal daje sami odpowiadamy darem modlitwy i ofiary. Po każdej mszy przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca kształcenia ubogiej młodzieży. Zapraszamy także na wyjątkową wieczorną modlitwę o godzinie 21.00. Rozpoczniemy ją w kościele Apelem Jasnogórskim i uczeniem relikwii św. Jana Pawła II by później przejść w procesji na nasze błonia i zapalić watrę w godzinie śmierci Papieża Polaka. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza że przeżywamy w tym roku 40 r. wyboru na Stolicę Piotrową Kard. Karola Wojtyły. Kustosz sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w uroczystościach we wtorek o godz. 16.30.

Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych są dostępne karteczki na którym możemy zapisać imiona i nazwiska naszych biskich, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, które przez cały miesiąc listopad omadlamy na Mszach św. i Koronce do Bożego Miłosierdzia. Przyjmujemy również na wypominki całoroczne, modlimy się przez cały rok przed Mszami św. o godz. 7 i 9. Na Wypominki przyjmujmy w zakrystii lub kancelarii.

Nasze prośby i podziękowania do Madonny Szaflarskiej można składać przez ich zapisanie. W każdą środę na mszy porannej w litanii do św. Józefa powierzamy intencje Jego wstawiennictwu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 197510