Ogłoszenia duszpasterskie                         19.05.2019r.

5  NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W środę 22.05 wspomnienie św. Rity z Cassia

W piątek 24.05 wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje cierpiące głód.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża MB Kalwaryjskiej. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie. Codziennie Godzina Miłosierdzia o 15.00 i adoracja do 18.00.

Zapraszamy na XXII Pieszą Pielgrzymkę „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza 1 czerwca pod hasłem: „Jemu zależy na was.” Rozpoczyna się o 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptowach i kończy mszą świętą w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Podczas pielgrzymki będzie zbierana opłata w wysokości 7 zł min na ubezpieczenie. Nasza parafia jest włączona do grupy z Ludźmierza. Jest możliwość wspólnego dojazdu autokarem, wyjazd o godz. 6.15, zapisy w zakrystii.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. W Borze o 16.45 (oprócz soboty i niedzieli).

Za tydzień w niedzielę msza święta wieczorna na cmentarzu. Nabożeństwo Majowe o 17.45 na cmentarzu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 217189