Ogłoszenia parafialne

     Ogłoszenia duszpasterskie                 09.12.2018r.

                            2     NIEDZIELA ADWENTU

     Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w odpuście parafialnym. Jego pamiątką pozostanie ufundowany przez Oddział Związku Podhalan ornat ku czci św. Andrzeja na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz feretron św. Floriana wyrzeźbiony przez p. prof. Marka Szalę dla OSP w Szaflarach.

              Kalendarz liturgiczny:

     W środę 12.12 wspomnienie NMP z Guadalupe, której obraz mamy w kościele.

     W czwartek 13.12 wspomnienie św. Łucji

     W piątek  wspomnienie św. Jana od Krzyża doktora Kościoła

     Czas Adwentu uczy nas oczekiwania i rozpoznawania bliskości Boga w Jezusie. Idziemy za Maryją  nauczycielką wiary uczestnicząc w mszach roratnich w dni powszednie w Borze o 16.30 a w Szaflarach o 18.00. Zapraszamy do udziału.

       Różaniec przed Nowenną prosimy by poprowadziła róża M. B. Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik. Nowennę w Adwencie rozpoczynamy o 17.45. Intencje można  powierzać przez ich zapisanie. Codziennie od 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy czas adoracji Najświętszego Sakramentu.

        Tradycyjnie w II i III niedzielę Adwentu po mszach świętych rozprowadzamy opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Ofiary są przeznaczone na etat organistowski i sprzątanie kościoła.

        W przyszłą niedzielę dziecięca schola zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. A wspólnota św. Józefa ma spotkanie opłatkowe w sobotę 15.12. od godziny 15.00 w domu sióstr Pasterzanek na ul. Polnej. 

       Trwa do 14 grudnia zbiórkę ciepłych rękawiczek, szali, czapek i skarpet.

      W dniach 17-23 Maja nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Program dostępny jest na stronie internetowej i w zakrystii. Spotkanie zapisowe  16 grudnia w niedzielę po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zaliczka 1200 zł wpłacana na spotkaniu a całkowity koszt 3400 zł plus 110 euro.

       Sołtys Szaflar informuje, że 10.12. od godz. 10.00 do 17.00 będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie OSP.

        Zarząd Wspólnoty Leśnej zaprasza udziałowców na zebranie także w sobotę o 17.00. w remizie OSP Szaflary.

        Komenda Powiatowa Straży Pożarnej prosi o przekazanie informacji o ważnej akcji zachęcającej do instalowania ratujących życie czujników czadu. Szczegóły w gablocie. Jest tam także informacja o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych.

 

        Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

                       

                   

                      

 

 


1 2 

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 202503© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms