Ogłoszenia parafialne

 
 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   


 29 Niedziela Zwykła.

22.10.2017 R.

   

   

Ogłoszenia duszpasterskie

29 niedziela zwykła

           Kalendarz liturgiczny tygodnia:

          Dziś Niedziela Misyjna i wspomnienie św. Jana Pawła II

         W sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

         Dzisiaj zapraszamy na kolejną edycja pikniku rowerowego Szaflary Tour. Uczymy dzieci aktywnego wypoczynku i bezpiecznej jazdy na torze przeszkód. Zapisy zaczynamy przed mszą dla dzieci od godziny 11. Zabawę i naukę rozpoczniemy chwilę po mszy świętej. 

     Przypominamy, że w całej Polsce trwa obywatelska akcja w obronie życia dzieci poczętych. Słowa Jezusa: „Wszystko co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie.” Mt 25,40 ze szczególną mocą odnoszą się do nienarodzonych dzieci. Nasz podpis jest ważnym znakiem po jakiej stronie stoimy w walce cywilizacji życia i śmierci. Prawo dzisiaj dopuszcza aborcję ze względu na prawdopodobieństwo nieuleczalnej choroby. Zbieramy podpisy dla zmiany ustawy tak by chroniła życie dzieci zapewniając im leczenie i opiekę. Podpisy mogą składać osoby pełnoletnie. Można to zrobić w przedsionku kaplicy Serca Jezusa lub zakrystii. I codziennie po każdej mszy świętej.  Nadal prosimy  o zgłaszanie się osób, które mogłyby pomóc przy zbieraniu podpisów. Prosimy wpisywać pesel.    

    Różaniec codziennie o 17.30. W Borze o godzinie 16.45 Ta modlitwa daje nam udział w misji ocalenia świata. Jest jak na naszym obrazie darem z rąk Maryi.

    Przeżywamy czas szczególnej troski i modlitwy za zmarłych. Początki wypominków znajdujemy już w Księdze Machabejskiej: „święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Katechizm zaś uczy: „Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami” KKK  By dać większą możliwość dla tej modlitwy planujemy od nowego roku w każdy wtorek wieczorem mszę za wszystkich wypominanych. Szczególnie będziemy się modlić za zmarłych w ostatnim roku. Na ołtarzach bocznych są kartki, które ułatwią wypisanie wypominków jednorazowych i całorocznych. Można zaznaczyć wybraną godzinę wypominków.      

     Parafia organizuje pielgrzymkę 5 dniową  Medjugorie i Chorwacji. Termin 24-29 kwietnia 2018. Koszt 950 zł. Zapisy w zakrystii.

     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w kopertach na potrzeby parafii.

  Harcerze od piątku do Wszystkich Świętych włącznie będą sprzedawać na naszym cmentarzu znicze, w ten sposób zbierają fundusze na swoją działalność.


     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy do wyboru wiele tytułów. By podjąć misję świadka wiary sami potrzebujemy refleksji nad nią.

      Życzymy błogosławieństwa i opieki Bożej na rozpoczynający się tydzień.

      

 

 

 
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 167909© MATinternet 1999-2017 / Zakopane / Powered by ANTCms