Ogłoszenia duszpasterskie                 16.12.2018r.

3     NIEDZIELA ADWENTU

Przez niedzielę Gaudete czas Adwentu dobiega końca. W Ewangelii powtarza się pytanie: „Cóż więc mamy czynić? Jest to już ostatnia zachęta do udziału w roratach odprawianych w Borze o 16.30, a w Szaflarach o 18.00. To także czas przygotowania do dobrej spowiedzi z wszystkimi jej pięciu warunkami, na którą zapraszamy w piątek 21 grudnia od 6.00 do 7.00 i od 15.00 do 18.00.  Spowiedź w Borze w czwartek od godz.19.Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed każdą mszą. Owocem adwentu może być nasze większe zaangażowanie w życie parafialne, a zwłaszcza deklaracji udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w Księdze Adoracji.

Różaniec przed Nowenną prosimy by poprowadziła róża M. B. Fatimskiej. Zelatorka p. Maria Mąka. Nowennę w Adwencie rozpoczynamy o 17.45. Intencje można  powierzać przez ich zapisanie. Codziennie od 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy czas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy poza pierwszym piątkiem pragną przed świętami przystąpić do Komunii Świętej. Odwiedzimy chorych w piątek 21.12 od godziny 8.00. Choć systematycznie opieką otaczamy prawie 50 chorych to jednak nadal wielu pozostaje w domach długi czas bez sakramentów. Przypominamy, że Sakramentu Namaszczenia Chorych udziela się osobom żyjącym nie zmarłym.

Dziś po wszystkich mszach rozprowadzamy opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Ofiary są przeznaczone na etat organistowski i sprzątanie kościoła.

Rozprowadzanie paczek z pomocą żywnościową w poniedziałek i środę po roratach na plebanii.

Parafia św. Jana Pawła II w Krakowie dziękuje za ofiary złożone na budowę ich świątyni zebraliśmy 9400 zł i 221 dolarów. Bóg zapłać

Parafialne pismo Owczarnia z planem kolędy będzie rozprowadzane w przyszłą niedzielę.

Dzisiaj także nasza dziecięca schola zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych.

Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Mamy jednorazowy numer przygotowujący nas do świąt z wieloma ciekawymi tematami.

W dniach 17-23 Maja nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Program dostępny jest na stronie internetowej i w zakrystii. Spotkanie zapisowe  dzisiaj  po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zaliczka 1200 zł wpłacana na spotkaniu a całkowity koszt 3400 zł plus 110 euro.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Helenę Mrowce, Helenę Milan i Helenę Ochotnicką

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 203133