10.11.2019r.

32      NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·        W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa. To także Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę na mszach o 6.30, 9.00, 11.30 i 18.00. W Borze o 10.15. Zgodnie z decyzją abp Marka Jędraszewskiego codziennie kończymy adoracje modlitwą w tej intencji Litanią do Św. Jana Pawła II i tajemnicą różańca.

·        We wtorek wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika.

·        W środę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski. .

·        Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża św. Józefa. Zelatorka p. Zofia. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·        W najbliższą niedzielę 17.11 z inspiracji papieża Franciszka przeżywamy 3 Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa psalmu: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Wrażliwość Boga na wszelkie ubóstwo uczy nas różnorakich pomocy i „wyobraźni miłosierdzia”. Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek w połowie na organizację centralnych wydarzeń w Krakowie a w połowie na potrzeby parafii.

·        Trwa szczególny czas modlitwy za zmarłych. To także nasza troska o cmentarz. Skutkiem ubocznym tych dni jest duża ilość śmieci. Prosimy o ile to możliwe o dołączanie ich do śmieci domowych lub składowanie w głównym śmietniku (nie w koszach przy bramach) w workach na odpadki.

·        Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj rozprowadzamy nasze parafialne pismo Owczarnia a w nim min. obrazy z ostatnich miesięcy życia naszej wspólnoty, a także artykuły na ważne tematy, religijne, społeczne.

·        Dziś także po mszy możliwość wsparcia zakupu przez naszą OSP nowego wozu gaśniczego. To ogromny wydatek i inwestycja w nasze bezpieczeństwo, do którego możemy dołączyć nasz nawet drobny wkład.

·        W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Jarząbka. Wieczne odpoczywanie…

·        Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 233243