Ogłoszenia duszpasterskie                    21.04.2019r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w drodze krzyżowej ulicami Szaflar i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy szczególnie tym, którzy aktywnie przygotowywali te najważniejsze dni w roku liturgicznym: rodzinom, które przyjęły stacje Drogi Krzyżowej, druhom straży pożarnej z Boru, Pitoniówki i Szaflar, którzy nas ochraniali i czuwali wraz z harcerzami przy Grobie Pańskim, tak realizując ideał służby Bogu i ludziom. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasze obie świątynie, budującym Ciemnicę i Grób Pański, służbie liturgicznej i chórowi parafialnemu, którzy włożyli wielką pracę w przygotowanie piękna liturgii, pocztom sztandarowym i niosącym feretrony w procesji rezurekcyjnej. Wspólnota parafialna żyje dzięki takiej ofiarności wielu osób.

Jutro w drugi dzień świat msze jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać za ofiary w czasie adoracji krzyża przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Trwa w Oktawie Wielkanocy nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie przeżywamy ją o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Po niej adoracja do 18.00. Należymy do niewielkiej liczby parafii, w których ta modlitwa trwa codziennie i przez cały rok. To okazja by włączyły się w nią nowe osoby. Nowenna podyktowana św. Faustynie przez samego Jezusa ma obudzić naszą ufność w wielką obietnicę tego święta: „która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.

W Niedzielę Miłosierdzia nasza parafia ma zaszczyt gościć ważne wydarzenie związane z obchodami 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce. Będzie to święcone Zarządu Głównego Związku połączone z prezentacją pocztów sztandarowych. Zapraszamy szczególnie na msze świętą o 15.00 pod przewodnictwem  ks. bp Janusza Mastalskiego. Będziemy dziękować za całą historię Związku, za ożywiające dobro, które wnosi on dziś zwłaszcza w naszą małą góralską ojczyznę i powierzać Bogu przyszłość.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża św. Andrzeja Apostoła. Zelatorka p. Zofia Makuch.

Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w środę 24.04 o 19.00.

Skarbonki wielkopostne dzieci mogą składać na mszach w Niedzielę Miłosierdzia zwłaszcza o 11.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Czernika

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 214411