Ogłoszenia parafialne

 
 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   


 II Niedziela Adwentu

10.12.2017 R.

  


                    Kalendarz liturgiczny:

                    We wtorek wspomnienie NMP z Guadelupe

                     W środę wspomnienie św. Łucji

                     W czwartek św. Jana od Krzyża 

                   Cieszymy się, że wielu z nas przeżywa Adwent uczestnicząc w roratach. Zapraszamy wszystkich do wciąż otwartej drogi duchowej odnowy życia, której przewodniczką jest Matka Boża. Roraty w dni powszednie o godzinie 18.00 Msza roratnia w Borze o 17.00 w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. O 6.30 w środę i czwartek. Spowiadamy pół godziny przed każdą mszą.

                  Różaniec przed nowenną prosimy by poprowadziła róża M B Fatimskiej. Zelatorka p. Maria Mąka.  Nasze prośby i podziękowania możemy przez zapisanie powierzać modlitwie.   

                 Codziennie w naszej parafii modlimy się w Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18. Dziękujemy tym, którzy na koronce i adoracji trwają. Prosimy wszystkich według możliwości o udział w tej modlitwie. By Pan Jezus nie był sam.

                Dziś i w III niedzielę adwentu po mszach świętych są rozprowadzane opłatki wigilijne. Ofiara jest przeznaczona na opłacenie etatu siostry organistki i sprzątanie kościoła.  Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.  Harcerze rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny. Trwa też kiermasz naszej scholii dziecięcej z kartkami świątecznymi i figurkami Dzieciątka Jezus.

                Spotkanie przedświąteczne dla Wspólnoty św. Józefa w domu sióstr Pasterzanek na ul. Polnej w sobotę 16.12. o godz. 15.00

               W przyszłą niedzielę będzie można nabyć pismo parafialne Owczarnia z planem kolędy.             

               Wójt Gminy Szaflary informuje o możliwości złożenia deklaracji przyłączenia się do geotermii. Termin składania deklaracji do 28.02.3018r. Szczegóły na plakacie w gablocie. Deklaracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji finansowych. Jest to też przejaw troski o ochronę czystości naszej ziemi dziś i dla następnych pokoleń. Ziemia jest darem Boga nam powierzonym.

               Zarząd Wspólnoty Leśnej zaprasza na zebranie sprawozdawcze udziałowców 16.12.2017r. o godzinie 18.00 w remizie OSO Szaflary.

               Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. To najprostszy sposób formacji intelektualnej naszej wiary, która rodzi się ze słowa i z refleksji.   

              Życzymy by już druga niedziela Adwentu ożywiła w nas nadzieję, że Bóg zbliża się do nas ze Swoim błogosławieństwem i miłością.  

       

   
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 172514© MATinternet 1999-2017 / Zakopane / Powered by ANTCms