13.10.2019r.

28  NIEDZIELA  ZWYKŁA

·       Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. To okazja by włączyć się w budowę szczególnego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pomaga ona przez stypendia tysiącom młodych ludzi, którym ubóstwo zamyka drogę do edukacji. Po każdej mszy trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zapraszamy także do modlitewnego przeżycia rocznicy wyboru Papieża Polaka 16.10 w środę na mszy o godzinie 20.00 (nie ma mszy o 18.00 i różańca o 17.30). Będziemy modlić się nowenną do Madonny z Szaflar i różańcem. Modlitewne czuwanie zakończymy procesją na błonia i zapaleniem watry około 21.30.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła.

·       W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

·       W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

·       W piątek święto św. Łukasza ewangelisty. W ten dzień zapraszamy na mszę wieczorną w intencji pracowników służby zdrowia.

·       W najbliższą niedzielę składka na dzieła misyjne Kościoła i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. To szczególna intencja wszystkich nabożeństwo różańcowych, które odprawiamy codziennie o 17.30 a w Borze o 16.45.

·       Przyjmujemy na wypominki jednorazowe lub roczne w zakrystii bądź kancelarii. To jedna z uświęconych tradycją form pamięci i miłości do naszych bliskich zmarłych.

·       Wójt Gminy, Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz nasze Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na Dzień Seniora, który odbędzie się w sobotę 19.10 w remizie OSP. Rozpoczęcie o 17.00. W programie koncert Mirosława Witkowskiego wraz z chórem młodzieży i seniorów gminy Szaflary.

·       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej z refleksjami o związku wiary z patriotyzmem i znamiennym zwłaszcza na dziś tytule: „Polska w naszych rękach”.

·       Powierzamy miłosierdziu Bożemu śp. Janinę Mrugałę dziś dołączając wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

·       Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 229907