Ogłoszenia parafialne

           Ogłoszenia duszpasterskie                         16.06.2019r.

           UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej

                 Kalendarz liturgiczny tygodnia:

          W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

           W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze św. o 7.00, 10.00 z procesją i o 18.00 (nie ma mszy o 11.30).  W tym roku procesję rozpoczynamy mszą świętą na ul. Podlubelki (obok p. Bieli) przez ul. Ogrodową a zakończymy w kościele parafialnym. Msza z procesją w Borze o 13.30 (Prosimy o przygotowanie ołtarzy kolejno: róże, straż, rodziców i młodzież bierzmowaną, oraz scholę z kołem misyjnym). Udział w procesji jest wyznaniem i świadectwem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w życiu Kościoła. W czasie, gdy słabnie wiara wielu potrzeba ją publicznie okazywać ufając w słowo Pana: „Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego i Ja się przyznam przed moim Ojcem, który jest w niebie.” Mt 10,32 Prosimy o przygotowanie ołtarzy i feretronów. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, obchodzące rocznicę komunii i młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.  Prosimy o udział harcerzy, Strażaków, Związek Podhalan i wszystkich parafian w strojach góralskich. Udział w procesji jest związany z darem odpustu zupełnego. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna codziennie o 17.30.  Możliwość spowiedzi w środę w Borze od 16.00 a w Szaflarach od 17.00.      

           W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.

           W środę zakończenie roku szkolnego. Msza święta dla szkoły w Szaflarach o godzinie 8.30. Msza dla szkoły w Borze o 9.30. Jest to podziękowanie Bogu ale także nauczycielom i pracownikom szkoły, zwłaszcza odchodzącym do innych miejsc pracy lub na emeryturę.

          Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża MB Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

             Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Różańcowej do Ludźmierza w sobotę 22.06 od godziny 10.00 wszystkich, którym ta modlitwa jest bliska, a zwłaszcza osoby należące do Róż Różańcowych. Ze względu na bliskość dojazd we własnym zakresie. Program pielgrzymki na plakacie.

       Grupa teatralna ,, Na Maxa” zaprasza na sztukę ,,Skąpiec” w dniach 20 czerwca czwartek oraz 22 czerwca w sobotę o godz. 19.00 w remizie OSP Szaflary

      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy okolicznościową gazetę z artykułami w rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

   W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Józefa Muchę

      

            

 

 Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

                   

                      

 

 
1 2 

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 218999© MATinternet 1999-2019 / Zakopane / Powered by ANTCms