08.12.2019r.

2 NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeżywamy dzień  solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nasza parafia wspomaga intencjami mszalnymi kapucynów pracujących na Ukrainie. W gablocie mamy także podziękowania za systematycznie przekazywane intencje pogrzebowe dla Domu Księży Chorych w Krakowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uroczysty przebieg odpustu parafialnego. Na życie parafii składa się cicha i bezinteresowna służba wielu osób. Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·         W poniedziałek dodatkowa msza o 9.00

·         W piątek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.

·         W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża doktora Kościoła.

·         Ciesząc się z udziału dzieci w roratach dziękujemy rodzicom za troskę i dobry przykład. Zapraszamy wciąż tych, którzy jeszcze w adwent przez tą szczególną mszę się nie włączyli. Roraty codziennie (oprócz niedziel) o 18.00 w Borze o 16.30.

·         Nowenna w środę o 17.45, różaniec prosimy by poprowadziła róża M B Fatimskiej. Zelatorka p. Maria Mąka. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·         Dziś po mszy świętej można nabyć opłatki wigilijne. Składana ofiara jest przeznaczona na całoroczne utrzymanie czystości i porządku w naszej świątyni. Rozprowadzamy także świece w ramach wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritasu. Cena minimalna świecy to 6 zł.

·         W najbliższa niedzielę Przedszkole im. Aniołów Stróżów rozprowadza po mszach stroiki bożonarodzeniowe.

·         Sołtys Szaflar informuje o przyjmowaniu opłat za wywóz śmieci 10.12 t. wtorek w godz. 10.00 do 16.00 w remizie.

·         Zarząd Wspólnoty Leśnej w Szaflarach zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawcze za rok 2019 w sobotę 14.12 o godzinie 18.30 także w remizie OSP.

·         Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły o duchowości adwentu.

·         Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 235753