17.11.2019r.

33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

·       Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

·       We wtorek wspomnienie bł. Salomei

·       W środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

·       W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP

·       W Piątek wspomnienie Świętej Cecylii

·       Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża Św. Rity Zelatorka p. Krystyna Gał. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·       Jak informowaliśmy tydzień temu dzisiaj z inspiracji papieża Franciszka przeżywamy 3 Światowy Dzień Ubogich. Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek w połowie na organizację centralnych wydarzeń w Krakowie a w połowie na potrzeby parafii.

·       W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

·       Nasi Strażacy składają wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania za wsparcie ich w czasie zbiórki na nowy wóz strażacki. Kwota jaką udało się zebrać 11.536.63 zł 20 dolarów i 11 euro. Specjalne podziękowanie znajduje się w gablocie.

·       W sklepach na terenie Szaflar trwa zbiórka słodyczy, organizowana przez Wolontariat Szkolno- Parafialny naszej młodzieży. Akcja ma na celu wsparcie Świętego Mikołaja. Zachęcamy do włączenia się w akcje i już teraz dziękujemy.

·       W naszym Województwie rusza projekt „Małopolski Tele-Anioł” którego celem jest poprawa jakości życia niesamodzielnych Małopolan. Chodzi i możliwość szybkiego wezwania pomocy w sytuacjach tego wymagających. Szczegóły na plakacie w gablocie.

·       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

·       Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 233521