Ogłoszenia duszpasterskie                         23.06.2019r.

12  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Decyzją Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego ks. Jacek Kucz został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii Szaflary i mianowany wikariuszem parafii w Krzęcinie. Wypełnienie tej decyzji wraz z podziękowaniem ks. Jackowi za trzyletnią owocną posługę nastąpi w ostatnim tygodniu sierpnia. Wikariuszem w naszej parafii został ks. Dariusz Biernat.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystej procesji z okazji Bożego Ciała. Szczególnie za pomoc i obecność pocztów sztandarowych Straży Pożarnej, Związkowi Podhalan, harcerzy, LZS w Szaflarach, szkoły. Dziękujemy tym, którzy z niemałym trudem i wbrew warunkom pogodowym przygotowali ołtarze i udekorowali drogę procesji. Dziękujemy chórowi parafialnemu i służbie liturgicznej, rodzicom, którzy zadbali by dzieci uczestnicząc w procesji uczyły się nie bać publicznie okazywać wiary.

W naszej parafii rozpoczynamy dwie ważne inwestycje. Jest to kompleksowy remont ogrodzenia cmentarza z częścią metalową i kamienną. To okazja by ponowić prośbę o naszą troskę w utrzymaniu cmentarza, zwłaszcza o segregowanie śmieci do worków lub dołączanie do śmieci domowych. Miejsce składowania śmieci zostało objęte monitoringiem. Rozpoczynamy także renowację w kaplicy Serca Pana Jezusa pod kątem usunięcia z drewnianej substancji niszczącego ją kołatka. Kaplica będzie wyłączona przez kilka miesięcy.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Zapraszamy codziennie o 17.30 na procesję w oktawie Bożego Ciała wokół kościoła połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W Czwartek na zakończenie oktawy serdecznie zapraszamy Mamy wraz ze swoimi dziećmi na specjalnie błogosławieństwo i poświecenie tradycyjnych wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30,9 i 18.00. W kaplicy w Borze suma odpustowa o godz. 11.00, Msze św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Ariel Stąporek-wikariusz w Żywcu-Zabłociu.

Siostry Pasterzanki zapraszają Wspólnotę św. Józefa na Msze św. i  spotkanie  w sobotę 29 czerwca o godz. 16.00 w domu Sióstr przy ul. Polnej

Za tydzień Msza św. niedzielna  na cmentarzu

W zakrystii są do odebrania albumy zdjęć z Bierzmowania, dla tych którzy jeszcze ich nie otrzymali.

Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża Św. Andrzeja. Zelatorka p. Zofia Makuch. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W klinice Allmedica od lipca br. istnieje możliwość skorzystania  z darmowego zaszczepienia się przeciwko grypie dla osób powyżej 50 roku życia. Bliższe informacje w klinice.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 220668