Ogłoszenia parafialne

 
 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   


 28 Niedziela Zwykła.

15.10.2017 R.

   

   

            Kalendarz liturgiczny tygodnia:


   W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

  We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

  W środę święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia

  W piątek Uroczystość św. Jana Kantego patrona diecezji. Jego figurę mamy w głównym ołtarzu.

   W sobotę wspomnienie św. Jakuba Strzemię


    W środę na Nowennę zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas 3 gimnazjum, potem spotkanie w salce na plebanii.

     Dziękujemy za oddane głosy w wyborach do Rady Parafialnej. To znak  odpowiedzialności o naszą wspólnotę. Oddano 203 głosy. Dwa nieważne ( na księży) i jeden nie na temat. Głosujący wskazali 29 osób. Najwięcej głosów otrzymał dotychczasowy przewodniczący rady p. Włodzimierz Szczerba. Lista osób wybranych zostanie podana po podjęciu decyzji samych wybranych.

    Dziękujemy harcerzom pod wodzą druha Radosława Fiedlera za  bezinteresowną pomoc w organizacji Dnia Papieskiego, rozniesienie kopert do rodzin i stałą gotowość pomocy. 

    W niedzielę 22 października przy kościele odbędzie się kolejna edycja pikniku rowerowego Szaflary Tour. Uczymy dzieci aktywnego wypoczynku i bezpiecznej jazdy na torze przeszkód. Zapisy można już dokonać przed mszą dla dzieci od godziny 11. Zabawę i naukę rozpoczniemy chwilę po mszy świętej  by mieć czas na przybycie z rowerami. Przygotowano atrakcyjne nagrody. Prosimy by dzieci były zaopatrzone w kaski. Przed 15 zakończenie i wręczenie nagród. Dzieci i rodziców bardzo zapraszamy. 

     W całej Polsce trwa obywatelska akcja w obronie życia dzieci poczętych. Walka o prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci dzieli nasz świat jak to wyraził św. Jan Paweł II na cywilizację życia i śmierci. Nikt w tym zmaganiu nie może być obojętny. Projekt dotyczy dzieci, których prawo dopuszcza dzisiaj aborcję ze względu nawet na prawdopodobieństwo nieuleczalnej choroby. Zbieramy podpisy dla zmiany ustawy tak by chroniła życie tych dzieci zapewniając im leczenie. Podpisy mogą składać osoby pełnoletnie w zakrystii codziennie po mszy świętej. Prosimy także o zgłaszanie się dorosłych osób, które mogłyby pomóc czuwając przy listach. Przy podpisie koniecznie podajemy pesel.  

      Zapraszamy na codzienną modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.  Różaniec o 17.30. W Borze o godzinie 16.45 W Fatimie Maryja daje tę modlitwę jako ratunek dla świata.  

    Zbliża się czas szczególnej troski i modlitwy za zmarłych. Początki wypominków znajdujemy już w Księdze Machabejskiej: „święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Komunia ze zmarłymi nas samych uczy przeżywania daru życia w Jezusie, które już dziś pokonuje śmierć i daje nam nadzieję. Katechizm uczy: „Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami” KKK 958 Znakiem wiary jest wielka ilość mszy które zamawiamy za zmarłych. Część jest odprawiana poza parafią. By dać większą możliwość dla tej modlitwy planujemy od nowego roku w każdy wtorek wieczorem mszę za dusze wszystkich wypominanych. Szczególnie będziemy się modlić za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o zabranie kartek, które ułatwią wypisanie wypominków jednorazowych i całorocznych. Można zaznaczyć wybraną godzinę wypominków niedzielną (lub wtorkową).   

    Parafia organizuje 5 dniową  pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji  w terminie 24-29 kwietnia 2018 r. Koszt 950 zł. Zapisy w zakrystii.

    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 167600© MATinternet 1999-2017 / Zakopane / Powered by ANTCms