2  NIEDZIELA  ZWYKŁA  14.01.2018

Kalendarz liturgiczny :

W środę wspomnienie św. Antoniego opata

W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

Od czwartku 18.01. do 25.01 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Kancelaria Parafialna w tą środę czynna tylko po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy we wtorek na cotygodniową mszę wieczorną za naszych zmarłych. Modlimy się zwłaszcza za zmarłych w ostatnim roku. Wypominki w każdą niedzielę przed mszą o 7 i 9.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i cierpliwe oczekiwanie na kolędę. Jej plan jest w gablocie i na stronie parafialnej.  Nastąpi zmiana daty kolędy trasy na ul. Suskiego od mostu do kościoła z najbliższego  z wtorku 16.01. na sobotę 27.01 od godz. 9.00.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża św. Józefa. Zelatorka p. Zofia Pawlica.   Nasze intencje przez zapisanie możemy powierzać w tej modlitwie wstawiennictwu Matki Bożej. W pierwsze wtorki modlimy się przez św. Antoniego a w środy rano św. Józefa.

Codziennie modlimy się w Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18. Dziękujemy tym, którzy na koronce i adoracji trwają. Prosimy wszystkich według możliwości o udział w tej modlitwie.

Męska wspólnota Przymierze Wojowników zaprasza wszystkich mężczyzn na bezpłatny pokazu filmu Odważni połączony z ciekawą dyskusją o wartościach w życiu mężczyzn. Projekcja filmu odbędzie się 16 stycznia( wtorek) o godz. 18.30 w szkole podstawowej nr 5 w Nowym Targu

Strażacy OSP Szaflary dziękują za życzliwe przyjęcie ich z kalendarzami i za wsparcie finansowe w działalności OSP Szaflary.

Wójt Gminy Szaflary prosi i zachęca do składanie deklaracji przytłoczenia się do sieci geotermalnej. (Ta możliwość dotyczy także Boru) Jest to niezbędne dla projektowania sieci przesyłowej i zyskania dotacji. Deklaracja nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Samą decyzję będziemy podejmować w późniejszym etapie z wiedzą o kosztach energii i przyłączenia. To inwestycja w przyszłość regionu tę ekologiczną i ekonomiczną. Przypominamy, że  ustawa antysmogowa zobowiązuje do wymiany wszystkich kotłów nie spełniających norm emisji do końca 2026 roku. Deklaracja jest do pobrania na stronie internetowej gminy (www. Szaflary.pl –w zakładce Odnawialne źródła energii) lub w siedzibie urzędu pokój 8A. Termin końcowy deklaracji 28 lutego 2018 roku.

Wójt Gminy i Centrum Kultury, Sołectwo Szaflary, nasz Związek Podhalan i Ochotnicza Straż Pożarna  zapraszają na Paradę Gazdowską, która odbędzie się 21.01. o godzinie 12.30 na Boniach Szaflarzańskich. W programie przejazd zaprzęgów od cmentarza ul. Ogrodową na błonia, gdzie odbędą się zawody.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Helenę Bednarz.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 175936