Ogłoszenia duszpasterskie                          18.11.2018r.

33   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziś II Światowy Dzień Ubogich, którego hasłem są słowa psalmu: „Biedak zawołał a Pan go wysłuchał”. Ważną prawdą wiary jest obecność Pana Jezusa w ubogich. Po każdej mszy możliwość złożenia ofiary na pomoc ubogim.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie bł. Salomei zakonnicy.

We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego kapłana.

W środę wspomnienie Ofiarowanie NMP.

W czwartek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy.

Do modlitwy za zmarłych Pan Jezus zachęca mówiąc do św. Faustyny: „O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie ofiarowałabyś za nie jałmużnę ducha.” Zachęcamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia, którą codziennie o 15.00 rozpoczynamy adoracje. Jest to źródło łaski dla nas i całego świata. Różaniec przed Nowenną prosimy by poprowadziła róża M.B. Częstochowskiej, Zelatorka p. Maria Bylina.

Przez listopad modlimy się w wypominkach na mszach i koronką do Bożego Miłosierdzia. W wypominkach rocznych przed mszami niedzielnymi o godz. 7 i 9. W każdy wtorek na mszy wieczornej za zmarłych zwłaszcza w ostatnim roku.  Pamięć o zmarłych to okazja by zatroszczyć się o materialny porządek cmentarza. Powstał i jest udostępniony Regulamin Cmentarza zatwierdzony przez Radę Parafialną. Prosimy o ile to możliwe, by nasze odpadki z grobów zabrać i włączyć do domowych śmieci lub umieszczać w workach na śmieci.

Młodzieżowa Grupa Teatralna zaprasza na spektakl o św. Stanisławie Kostce: „Granitowy Królewicz Ducha” 25.11. o godzinie 19.00 w naszej remizie.

Możemy wesprzeć akcję Sióstr Albertynek dla bezdomnych przed zimą przez zbiórkę ciepłych rękawiczek, szali, czapek i skarpet dla dorosłych. Zbiórka trwa do 14 grudnia do kosza w kaplicy NSPJ.

W przyszłą niedzielę po mszach będziemy też proszeni o wsparcie dla budującej się świątyni w parafii Łazy – Moszczowy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako narzędzia formowania wiary.

Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Wojciecha Parę.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 200790