Ogłoszenia duszpasterskie                                                        22.07.2018r.

16  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie Św. Brygidy patronki Europy

W środę święto Św. Jakuba Apostoła. To także dzień wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po mszy świętej wieczornej poświęcenie samochodów i innych pojazdów.

W czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP

W niedzielę 29 lipca Zarząd Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach zaprasza na Przegląd Zespołów Regionalnych z naszej Gminy, który zakończy tradycyjna VIII "Watra Szaflarzańską". Uroczystości rozpoczynamy w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Wieczorem zabawę taneczną poprowadzi zespół "Bartki". W tę niedzielę msza wieczorna będzie odprawiona na cmentarzu.

W czasie wakacji nie ma mszy porannych, zapraszamy codziennie na msze wieczorne o 18.00. Możliwość spowiedzi przed mszą świętą.

W środę modlitwę różańcową prosimy by prowadziła róża M B Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik. Nasze prośby i podziękowania można składać przez ich zapisanie. Będą one odczytane w czasie nowenny.

Posiadamy kilka miejsc wolnych na parafialną pielgrzymkę do Rzymu z okazji jubileuszu 40lecia rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II w terminach 08-13 i 15-20 października.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. To najprostsza forma intelektualnej formacji naszej wiary.

We wtorek wieczorem msza za zmarłych w ostatnim roku. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca śp. Ludwina Sołtys.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić nawet kilka minut modlitwy przed Panem. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest stałym zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adorację trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15  do 18.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 191772