16.02.2020r.

6  NIEDZIELA  ZWYKŁA

·       Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       W sobotę święto Katedry Św. Piotra apostoła.

·       We wtorek o 20.00 wyjazd z rynku na nocą adorację do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Zachęcamy by skorzystać z tej wyjątkowej formy modlitwy. Dziś ostatni dzień zapisów w zakrystii  na wspólny wyjazd.

·       Od najbliższej niedzieli do wtorku przeżywamy nabożeństwo 40-godzinne, które ma nas przygotować i wprowadzić w czas Wielkiego Postu. Nabożeństwo rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. W niedzielę od 16.00 modlitwa dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. W poniedziałek od 15.30 modlitwę prowadzi młodzież z woluntariatu a od 16.30 Róże Św. Jakuba, MB Fatimskiej i MB Ludźmierskiej. We wtorek o 15.30 modlitwa dzieci ze Szkoły Podstawowej klasy od 1 do 5, a od 16.00 modlitwę prowadzą Róże Św. Andrzeja, Św. Józefa, Św. Rity, od 17.00 Róże MB Częstochowskiej, MB Kalwaryjskiej, Św. Joanny Molli.

·        Różaniec przed środowa nowenna prosimy by poprowadziła róża Św. Joanny Molli. Zelatorka p. Iwona Kalata. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

·       Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią we wtorek po mszy wieczornej zaś dla rodziców dzieci kl. IV przed rocznicą Komunii w środę także po mszy. Oba spotkania na plebanii.

·       Spotkanie rodziców młodzieży klas VIII we wtorek po mszy wieczornej w kościele.

·       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.

·       W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. Czesława Warzechę i śp. Józefa Borkowskiego. Prosimy dla nich o radość życia wiecznego.

·       Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 242691