Ogłoszenia parafialne

 
 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                     

            IV NIEDZIELA WIELKANOCNA                                      22.04.2018

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

        W poniedziałek 23.04 uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski

                           W środę 25.04 święto św. Marka Ewangelisty

                     W środę po nowennie spotkanie w kościele Wspólnoty  św. Józefa

             Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna cały tydzień szczególnej modlitwy o dar powołań kapłańskich. Modlimy się też za kleryków, którzy w tym roku przyjmą święcenia diakonatu i kapłańskie.

    Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. Harcerze będą sprzedawać ciasto. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

       We wtorek o 20.30 zbiórka na rynku pielgrzymów udających się do Medjugorie, a o 21 Msza św. w kościele.

             Możliwość sakramentu Pokuty pół godziny przed mszą świętą.  We wtorki wieczorem msza święta za zmarłych w ostatnim roku. W środę przed nowenną prosimy by  różaniec poprowadziła róża św. Józefa. Zelatorka p. Zofia Pawlica. Nasze prośby i intencje możemy powierzać przez ich zapisanie

             Dziękujemy osobom, które zapisały swoją deklarację w Księdze Adoracji złożonej  przy ołtarzu Matki Bożej.  Ta otwarta księga jest stałym zaproszeniem. Wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Brak osób modlących się w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu powoduje przynajmniej ograniczanie adoracji. Rozpoczynamy ją codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15 a kończymy o 18.           

           Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. To najbardziej dostępna droga rozwoju i pogłębienia naszej wiary. Prasa jest dostępna na stojakach pod chórem i w kaplicy.

            Wójt Gminy Szaflary informuje, że możliwość odebranie sadzonek lipy dla mieszkańców, którzy zadeklarowali taka potrzebę będzie 19 kwietnia od godziny 10.00 przy budynku Urzędu Gminy. Jednocześnie wraz z Gminnym Centrum Kultury zapraszają na III Majówkę w Sercu Podhala, która odbędzie się w sobotę 5 maja na Błoniach Szaflarzańskich. Rozpoczęcie o godzinie 13. 

                   

                      

 

 

                                           


           
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 184975© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms