Ogłoszenia parafialne

 
 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                     

                                                                                                                                      

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                  27.05.2018

   Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dziś wieczorna Msza św. na cmentarzu. Nabożeństwo Majowe dziś o 15.00 i zakończenie adoracji NS.

                                   Kalendarz liturgiczny tygodnia:

                 We wtorek 29.05 wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

     Wspólnota św. Józefa zaprasza na spotkanie w środę po Nowennie w kościele.

                 W czwartek 31.05 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w kościele o 7 i 18. Nie ma Mszy o godz. 11.30. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 którą odprawimy na os. Nowe  po niej wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna. Jest to nasze wyznanie wiary w prawdziwą i pokorną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Zachęcamy do przyjścia w strojach góralskich. Jako największej czci dla Jezusa, który zagrody nasze widzieć przychodzi. W ciągu ośmiu dni czyli przez oktawę zapraszamy na procesję o godz. 17.30. W przeddzień uroczystości czyli w środę możliwość spowiedzi od 15 do 18. W Borze spowiedź od 19.00  Msza święta w Boże Ciało z procesją o godzinie 13.30. (Prosimy aby ołtarze przygotowały kolejno róże, rodzice dzieci komunijnych, straż i schola z kołem misyjnym). To też dzień zakończenia nabożeństw majowych o 17.30.

                 Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy od 1 czerwca codziennie o 17.45

                 W Sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

                 W tym tygodniu I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi rano od 6.00 do 6.30 po południu od 16 do 18. W Borze od 19. Odwiedziny chorych od 8.00

                 Zapraszamy na XXI pieszą pielgrzymkę „Sur sum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Wyruszymy 2 czerwca o godzinie 7.00 z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. O 18.00 msza w Ludźmierzu. Dotarcie do Zakopanego we własnym zakresie. Chętnych do skorzystania z dojazdu autobusem także prosimy o zapisanie się w zakrystii. Wyjazd o 6.00 z Rynku.               

                     Po każdej mszy zbiórka pieniędzy dla rodziny z Leśnicy Łosie parafia Gliczarów, której w kwietniu pożar strawił cały dom. Zachęcamy do solidarność w tym nieszczęściu z naszymi sąsiadami.  

                   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wiele artykułów jest refleksją nad bliskością Jezusa w Eucharystii.  

                   Dyrekcja szkoły Podstawowej w Szaflarach wraz z Radą Szkoły i Rodziców zaprasza na festyn rodzinny 3 czerwca tj. w niedzielę od 12.30 do 18.00 na terenie szkoły. Oprócz zabaw i atrakcji będzie także okazja do oddania krwi, która jest najcenniejszym lekarstwem ratującym życie. Punkt pobierania krwi będzie czynny od 10.00 do 15.00 w budynku szkoły. Oddać krew mogą osoby zdrowe i pełnoletnie. Zachęcamy szczególnie rodziców. Dawcom zapewniony jest darmowy posiłek, wyniki badań laboratoryjnych i grupy krwi. Prosimy zabrać dokument tożsamości.    

                Dziękujemy osobom, które zapisały swoją deklarację w Księdze Adoracji złożonej  przy ołtarzu Matki Bożej.  Otwarta księga jest stałym zaproszeniem. Wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Brak osób modlących się w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu powoduje przynajmniej ograniczanie adoracji. Rozpoczynamy ją codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15 a kończymy o 18.           

                   

                                                                                                                              
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 187372© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms