6  NIEDZIELA  ZWYKŁA 11.02.2018

Nasz metropolita arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza i wzywa do „Jubileuszowej nowenny” przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada 11. XI 2018r. Nowenna trwać będzie 9 miesięcy od lutego do października. W naszej parafii będziemy modlić się 11 dnia każdego miesiąca „Mszą za ojczyznę”. Najpierw jest to dziękczynienie za dar wolności, za opiekę Bożą w trudnej historii. Będziemy powierzać wstawiennictwu Królowej Polski wszystko co dziś składa się na nasze nadzieje i zagrożenia, wszystko co dziś Polskę stanowi. Jak pisze nasz biskup: „będziemy również prosić Pana, aby zesłał na nas Swego Ducha i odnowił oblicze ziemi…przemieniał wszystkie sfery naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego.” Patronem pierwszego miesiąca nowenny jest św. Szymon z Lipnicy kapłan wielkiej mądrości i miłosierdzia, który oddał życie pielęgnując ludzi zarażonych cholerą. Dlatego dziś naszą modlitwą niech będzie także Godzina Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o 15.00. To pierwszy dzień nabożeństwa 40 godzinnego.  W Tygodniu Modlitwy o Trzeźwość będziemy modlić się o wyzwolenie z tej współczesnej epidemii uzależnień i nałogów, które niszczą życie rodzin i przyszłości całego narodu. W poniedziałek modlitwę o 15 poprowadzą róże a o 16 dzieci. We wtorek modlitwę o 15 poprowadzi wspólnota św. Józefa a o 16 młodzież.

14 lutego Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. Msza w Borze o godzinie 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Dla dzieci w środy o 16.45. W piątki o 17.15 i dla młodzieży o 19.00, a także w niedzielę po mszy o 11.30. Na wyjątkowo polskie nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każą niedzielę postu o 17.00 Bezpośrednio po ich zakończeniu msza święta. Udział w tych nabożeństwach jest związany z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

We wtorek cotygodniowa msza wieczorna za zmarłych w ostatnim roku. Wypominki w każdą niedzielę przed mszą o 7 i 9. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża Św. Jakuba. Zelatorka p. Maria Dziadkowiec. Nasze intencje możemy powierzać przez ich zapisanie. Codziennie modlimy się w Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.

W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.  Zaś po mszach świętych ojcowie franciszkanie do puszek będą prosić o wsparcie na rzecz misji na Ukrainie.

Przypominamy, że termin końcowy składania deklaracje przyłączenia się do sieci geotermalnej to 28 lutego 2018 roku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która podejmuje aktualne tematy z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Pomaga nam w rozumieniu życia w świetle wiary.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 178693