Ogłoszenia duszpasterskie                      11.11.2018r.

32   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziś Narodowe Święto Niepodległości i jubileusz 100-lecia niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar Ojczyzny i budzimy odpowiedzialność za jej dziś i przyszłość. Augustyn Suski pisał: „Ojczyzna jest wszystkim…jest nasza od dnia narodzin aż do śmierci ustawicznie nas żywiącą i wychowującą… matką. A matki czyż można nie kochać?” Zachęcamy do uczczenia barw narodowych przez wywieszenie flagi. Uroczystości gminne z mszą za Ojczyznę rozpoczynają się o 12.40. Zakończymy je poświęceniem dębu, który będzie żywą pamiątką Jubileuszu i trwałym przypomnieniem daru i zadania jakim jest Polska.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie pierwszych męczenników polskich.

W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

W niedzielę 18.11. II Światowy Dzień Ubogich. Po wszystkich mszach zapowiadana w liście naszego biskupa zbiórka na potrzeby jego organizacji.

Przeżywamy czas szczególnej więzi z naszymi zmarłymi. Pan Jezus mówił do św. Faustyny: „O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie ofiarowałabyś za nie jałmużnę ducha.” To czynimy w naszej modlitwie. Zachęcamy wszystkich, którzy mają możliwość uczestniczyć w Godzinie Miłosierdzia, którą codziennie o 15.00 rozpoczynamy czas adoracji, by odkryć to źródło łaski dla nas i dla całego świata.

Przez listopad modlimy się w wypominkach na mszach i koronką do Bożego Miłosierdzia. W wypominkach rocznych przed mszami niedzielnymi o godz. 7 i 9. W każdy wtorek na mszy wieczornej za zmarłych zwłaszcza w ostatnim roku.  Pamięć o zmarłych to okazja by zatroszczyć się o materialny porządek cmentarza.

Powstał i jest udostępniony Regulamin Cmentarza zatwierdzony przez Radę Parafialną. Problemem jest wielka ilość śmieci i odpadków. Prosimy kiedy jest to możliwe, by nasze odpadki z grobów zabrać i włączyć do domowych śmieci.

Spotkanie rodziców dzieci kl. III przed I Komunią w środę o 19.00 na plebani.

Oddział Związku Podhalan w Zaskalu i Wójt Gminy Szaflary zapraszają na XXIV Gminny Konkurs Potraw Regionalnych 17.11(sobota) o godz. 17.00 Remizie OSP w Zaskalu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy też gazetę przybliżającą wielkie rocznice tego roku: wybór św. Jana Pawła II i Jubileusz Niepodległości.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić swój czas. Cenne jest nawet kilkanaście minut w tygodniu lub miesiącu. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 200603