Ogłoszenia parafialne

 
 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   V  NIEDZIELA  Wielkiego Postu 18.03.2018

                                                                     


                               

                   Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. dr Mirosław Smyrak Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Dziękujemy mu za podjęcie tej Udział w rekolekcjach to jeden z najważniejszych sposobów przeżywania postu. Dziś szczególnie zapraszamy młodzież na spotkanie o godzinie 19.00  W trakcie rekolekcji  poranna msza św. z nauką o godz. 8.00 nie ma mszy św. o godz. 6.30. Msza wieczorna z nauką o 18. O 19 nauka stanowa w poniedziałek dla mężczyzn we wtorek dla kobiet. Tradycyjnie składka na mszach kończących rekolekcje.

                  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.  Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o 16.45. W piątki o 17.15. Dla młodzieży zwłaszcza przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania  o 19.00. W niedzielę po mszy o 11.30. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę postu o 17.00. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.

  W Sobotę 24.03  nasza młodzież zapraszana na spektakl ,, Dialogi Karmelitanek”, które zostaną wystawione  w budynku remizy OSP o godz. 19.00

                    Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty dodatkowo przed świętami. Taka możliwość będzie w piątek 23.03 od godziny 8.00. Jak zawsze do chorych udajemy się w pierwszy piątek kwietnia.

                   Wspólnota św. Józefa zaprasza na spotkanie  imieninowo-wielkanocne w sobotę 24 marca o godz. 15.00 w domu Sióstr Pasterzanek na ul. Polnej.

     Za tydzień Niedziela Palmowa początek obchodów Wielkiego Tygodnia, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 11.30. Początek na naszym rynku. Nie ma Drogi Krzyżowej po Mszy o 11.30.

       Nasza Parafia jak i Harcerze organizują konkurs palm. Szczegółowe informacje  na stronie internetowej parafii i szkoły. Zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania palm i przybycie na Msze św. o godz. 11.30. Po mszy św.  przy plebanii rozstrzygniecie konkursu i upominki dla wszystkich dzieci z własnymi wykonanymi  palmami.

      W Niedziele palmową wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek w Palenicach na granicy Szaflar i Bańskiej Niżnej przy domkach z duszą.

                W kaplicy Serca Pana Jezusa można składać  żywność.

                   We wtorek cotygodniowa msza wieczorna za zmarłych w ostatnim roku.

                  Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża M.B. Fatimskiej Zelatorka p. Maria Mąka Nasze intencje możemy powierzać przez ich zapisanie. Codziennie modlimy się w  Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do 18.

                Spotkanie rodziców dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św. w środę o godz. 19.00 na plebanii.

          Osoby wyjeżdzające do Medjugorie bardzo prosimy o dokonanie pozostałych wpłat do 15 kwietnia. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę do Włoch bardzo proszę o wpłacenie zaliczki 200 zł do końca marca, wpłacenie zaliczki jest potwierdzeniem chęci wyjazdu.

             Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy tam cykl artykułów o św. O. Pio jako przewodniku drogi postu. Za tydzień do nabycia nasz parafialny kwartalik Owczarnia z planem Liturgii na Triduum Paschalne.

       W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Śp. Marie Gacek

.              
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 182078© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms