II  NIEDZIELA  Wielkiego Postu 25.02.2018

Ojcowie Franciszkanie z Ukrainy jak również i my bardzo dziękujemy za hojne wsparcie Kościoła i powołań na Ukrainie. Jest to wielki dar dla odradzającego się tam Kościoła.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.  Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o 16.45. W piątki o 17.15. Dla młodzieży zwłaszcza przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania  o 19.00. W niedzielę po mszy o 11.30. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każą niedzielę postu o 17.00 Bezpośrednio po nim msza święta. Udział w tych nabożeństwach jest związany z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6 do 7, popołudniu od 16 do 18. Msze św. o 6.30 i 18.00. W Borze spowiedź o 15.00 i Msza św. o godz. 15.30. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu już w stanie łaski uświecającej. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 15.00

W kaplicy Serca Pana Jezusa jest kosz na składanie  żywności o dłuższym terminie ważności. To tradycja sięgająca czasów apostolskich, gdy eucharystia zawsze było okazją do dzielenia się z ubogimi. Wciąż potrzeba tej najprostszej formy pomocy jaką jest żywność.

We wtorek cotygodniowa msza wieczorna za zmarłych w ostatnim roku.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża Św. Andrzeja  Zelatorka p. Zofia Makuch Nasze intencje możemy powierzać przez ich zapisanie. Codziennie modlimy się w    Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.

W środę po nowennie spotkanie Wspólnoty Św. Józefa w kościele.

W tym roku będziemy przeżywać 40 rocznice wyboru  Św. Jana Pawła II na Stolice Piotrową,  w związku z tym nasza parafia organizuje pielgrzymkę do kompleksowego zwiedzania miasta Rzym oraz Wiednia i Sanktuarium Mariazell w Austrii. Termin pielgrzymki od 15 do 20 października br. w planie między innymi audiencja generalna u papieża. Całkowity koszt 1600 zł. Zapisy i informacje w zakrystii.

Na błoniach Szaflarskich zostały wykonane trasy biegowe na śniegu bardzo prosimy o nie niszczenie ich i dewastowanie jak to ma miejsce.

W sobotę 3 marca odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. W następujących miejscach: 9.00 koło p. Kalińskiego, 10.30 Remiza, 12.00 Piekarnia, 13.00 koło sklepu GS

Wójt Gminy Szaflary przypomina o terminie składania wniosków o ogrzewanie geotermalne do 28 lutego br.

Sołtys wsi Szaflary informuję, że w dniach 28 lutego do 3 marca od środy do soboty oraz w poniedziałek 5 marca przyjmowany będzie podatek rolny i od nieruchomości w remizie OSP Szaflary w godz. Od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy tam wiele artykułów o duchowości postu. Są nowe tytuły i gazety dla dzieci.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 179374