Ogłoszenia duszpasterskie                        17.02.2019r.

VI Niedziela Zwykła

Dzisiaj przeżywamy parafialny Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby starsze oraz prosimy o umożliwienie im obecności. Rozpoczynamy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i mszą świętą z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Spotkanie zakończymy przy stole na plebanii.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach angażowali się w ważne wydarzenia w życiu parafii. W kolędowaniu dla Pauliny aktywnie uczestniczyło około 180 osób. Wielu z nas trudziło się w przygotowaniu prymicji  Ks. Bp Janusza Mastalskiego. Dziękujemy Związkowi Podhalan, Straży Pożarnej, władzom Gminy z Wójtem i Sołtysami, dyrekcjom szkół, pocztom sztandarowym. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli te wydarzenia swoją obecnością, modlitwą, i ofiarą. Na pomoc dla rodziny, która ucierpiała w pożarze domu na ul. A. Suskiego zebraliśmy 10834,5 PLN i 5 euro. Mszę dziękczynną za strażaków i ofiarodawców od rodziny odprawimy dziś o 11.30.

Kalendarz liturgiczny:

W piątek święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

W sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża MB Ludźmierskiej. Zelatorka p. Maria Gondzik.  Intencje powierzamy przez ich zapisanie.  Z radością informujemy o powstaniu nowej róży MB Kalwaryjskiej. Jej członkinie po mszy nowennowej 20.02. mogą odebrać tajemnice różańcowe. Zapraszamy też wtedy na spotkanie na plebanie osoby, które zdeklarowały udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i panie zelatorki róż. Chcemy omówić grafik adoracji, który zabezpieczy jej trwanie w naszej parafii.

Wójt naszej Gminy, Gminne Centrum Kultury, Związek Podhalan Oddział Szaflary, Sołectwo i Straż Pożarna zapraszają na Paradę Gazdowską 24 lutego o godzinie 12.30 na Błoniach Szaflarzańskich. W programie przejazd zaprzęgów od cmentarza do błoń, gdzie odbędą się zawody.

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Szaflarach informuje, że od 4-15 marca br. będą trwały zapisy dzieci od 3 do 6 lat zamieszkałych na terenie gminy. Wnioski i zasady rekrutacji na stronie przedszkola, Gminy Szaflary w zakładce „Edukacja”, a także na miejscu w przedszkolu. Zapraszamy zainteresowanych.

Zbieramy informacje o przodkach służących w Legionach. Szczegóły w zakrystii.

Zapraszamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni blisko11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 208677