Ogłoszenia parafialne

 
 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                     

                                                                                                                                20.05.2018

      UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

   Dziś za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny wypełniając też inne warunki odpustu.  Kończy się w liturgii okres wielkanocny. Jednak czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji trwa do następnej niedzieli.         

                                   Kalendarz liturgiczny tygodnia:

                 Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00 W Borze msza o godzinie 16.30 przez cały „biały tydzień”, także w najbliższą sobotę.

                 W czwartek 24.05 święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Szczególna okazja do modlitwy za kapłanów i o dar powołań.

                 W sobotę 26.05 wspomnienie św. Filipa Nereusza. O godzinie 9.00 święceni prezbiteratu w katedrze na Wawelu.

                  W najbliższą niedzielę msza św. wieczorna na cmentarzu.

                 Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z osiedla Nowe.

                  Zapraszamy na modlitwę do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 22 maja o 17.00 Organizujemy wspólny wyjazd o godzinie 14.00 Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. 

                   Zapraszamy na XXI pieszą pielgrzymkę „Sur sum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Wyruszy 2 czerwca o godzinie 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. O 18.00 msza w Ludźmierzu. Dotarcie do Zakopanego we własnym zakresie. Chętnych do skorzystania z dojazdu autobusem także prosimy o zapisanie się w zakrystii.                

                     Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. W Borze o 19.00 a w niedzielę po mszy. We wtorki wieczorem msza za zmarłych w ostatnim roku.

                     Wszystkie mamy zapraszamy na mszę świętą w ich intencji w niedzielę 27 maja o 11.30 Po niej występ dzieci dla swoich mam.  

                      Dziękujemy pielgrzymom do Mediugorie za złożony dar ornatu i dwóch puszek do przechowywania Najświętszego Sakramentu. 

                    Za tydzień po wszystkich mszach zbiórka dla rodziny z Leśnicy Łosie parafia Gliczarów, której w kwietniu pożar strawił cały dom. O solidarność w tym nieszczęściu zwraca się do nas proboszcz tamtejszej parafii.  

                   W prasie dostępnej na stojakach ważne artykuły o stanie i przyszłości naszego kontynentu. Są także tytuły dla dzieci.            

                Dziękujemy osobom, które zapisały swoją deklarację w Księdze Adoracji złożonej  przy ołtarzu Matki Bożej.  Otwarta księga jest stałym zaproszeniem. Wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Brak osób modlących się w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu powoduje przynajmniej ograniczanie adoracji. Rozpoczynamy ją codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15 a kończymy o 18.           

                   

                      

        
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 187288© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms