Ogłoszenia parafialne

             

 

                     Ogłoszenia duszpasterskie                        17.03.2019r.

                                 II Niedziela Wielkiego Postu

         Kalendarz liturgiczny:

        We wtorek 19.03. Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wspólnota św. Józefa zaprasza w tym dniu na dodatkową msze św. czcicieli i solenizantów o godzinie 14.15. Przypominamy, że w każdą środę po mszy porannej modlimy się litanią do tego Patrona całego Kościoła. 

               Zapraszamy do medytacji męki Pańskiej na piątkowych nabożeństwach drogi krzyżowej o 16.30 dla dzieci,  o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i w niedziele po Mszy św. o 11.30. W  niedzielę nabożeństwo Gorzkich żali o 17.00 i Msza św. po nabożeństwie. Są to modlitwy związane z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.  Wciąż jest czas by włączyć się w duchowe przeżywanie Wielkiego Postu.

         W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.

        W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego, w których decydujemy się na 9 miesięczną modlitwę jedną tajemnicą różańca, ratującą życie dziecka są dostępne na ołtarzu Matki Bożej. Ta modlitwa jest odpowiedzią na słowa Pana Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych Mnieście uczynili.”  Deklaracje będziemy składać na wszystkich mszach w dniu uroczystości.   

        Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża Matki Bożej Częstochowskiej. Zelatorka p. Maria Bylina. Szczególną formą modlitwy jest pisemne powierzanie naszych intencji w modlitwie nowenowej.

       Zapraszamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

     

      Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni blisko11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Mamy nadzieję na stworzenie listy by dla każdej godziny znaleźć przynajmniej dwie osoby modlące się. Owoce tej modlitwy są dla nas wszystkich błogosławione. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00. 
1 2 

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 210986© MATinternet 1999-2019 / Zakopane / Powered by ANTCms