I  NIEDZIELA  Wielkiego Postu 18.02.2018

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Medytacja miłości Boga, która się objawia w Męce Pańskiej to najważniejsza źródło wiary i poznania Boga.  Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o 16.45. W piątki o 17.15. Dla młodzieży o 19.00. W niedzielę po mszy o 11.30. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w każą niedzielę postu o 17.00 Bezpośrednio po nim msza święta. Udział w tych nabożeństwach jest związany z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Nasz arcybiskup ukazał nam postać Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej osoby wielkiego dzieła pomocy chorym. Zainteresowanych jej postacią zachęcamy do nabycia specjalnego numeru gazety o nowej polskiej błogosławionej.  Już od jutra sami mamy możliwość dzielenia się z ubogimi. W kaplicy Serca Pana Jezusa będzie kosz na składanie  żywności o dłuższym terminie ważności. To tradycja sięgająca czasów apostolskich, gdy eucharystia zawsze było okazją do dzielenia się z ubogimi. Wciąż potrzeba tej najprostszej formy pomocy jaką jest żywność.

We wtorek cotygodniowa msza wieczorna za zmarłych w ostatnim roku. Wypominki w każdą niedzielę przed mszą o 7 i 9. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża M.B. Częstochowskiej. Zelatorka p. Maria Bylina. Nasze intencje możemy powierzać przez ich zapisanie. Codziennie modlimy się w Godzinie Miłosierdzia otwierając czas adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy tam wiele artykułów o duchowości postu. Są nowe tytuły i gazety dla dzieci.

Wójt Gminy ponownie przypomina o złożeniu deklaracji przyłączenia do sieci geotermalnej. Nie zobowiązuje ona do późniejszego przyłączenia do sieci, pomoże w jej zaprojektowaniu. Jest to inwestycja w ochronę ziemi dla przyszłych pokoleń, wzrasta też atrakcyjność działek, które mają możliwość geotermii. Deklaracje są w zakrystii, na stronie internetowej gminy lub w urzędzie pokój 8A. Termin złożenia deklaracji upływa 28.02.2018r.

Jednym z dzieł postu jest jałmużna. Dziś składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.  Zachęcamy też w miarę możliwości i hojności serca do wsparcia po mszy świętej w zbiórce do puszek ojców franciszkanów, którzy prowadzą misje na Ukrainie.

.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 179040