Ogłoszenia duszpasterskie                           12.08.2018r.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek święto MB Kalwaryjskiej

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika

W Środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, największe święto Maryjne w ciągu roku, potocznie nazywane MB Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to też dzień odpustu związanego z naszą kaplicą na cmentarzu. Msza św. wieczorna o godz. 18 będzie sprawowana  na cmentarzu za naszych bliskich zmarłych. Mszy św. i kazanie wygłosi ks. Ariel Stąporek wikariusz Parafii w Żywcu- Zabłociu. W tym dniu nie ma adoracji NS i Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele. Koronkę za zmarłych odmówimy o godz. 17.45 na cmentarzu. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed uroczystością  we wtorek od godz. 17. Zapraszamy w tym dniu w strojach regionalnych.

W czwartek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

W piątek święto św.  Jacka, kapłana patrona Archidiecezji Krakowskiej

W czasie wakacji nie ma mszy porannych, zapraszamy codziennie na msze wieczorne o 18.00. Pół godziny przed mszą możliwość spowiedzi.

Wyjątkowo we wtorek modlitwę różańcową prosimy by prowadziła róża Św. Jakuba Zelatorka p. Maria Dziadkowiec. Nasze prośby i podziękowania można składać przez ich zapisanie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako środka pogłębiania naszej wiary.

Za tydzień w niedziele po każdej Mszy św. młodzież z regionu Podhala będzie zbierać ofiary na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu przyszłego roku. Koszt jest wysoki bardzo proszę o wsparcie młodych ludzi udających się na święto katolickiej młodzieży.

Pozostało jeszcze kilka miejsc na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch w dwóch terminach październikowych. Bliższe informacje w zakrystii.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Marianne Teper.

Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu trwa u nas od ponad 10 lat. By mogła trwać dalej potrzeba nowych osób gotowych poświęcić nawet kilka minut modlitwy przed Panem. Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem by zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 193136